نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

نرم افزار مديريت امور کتابخانه و کتابخانه ديجيتالي

نرم افزار کتابخانه تحت وب - کتابخانه دیجیتال
نرم افزار مدیریت امور کتابخانه و کتابخانه دیجیتالی CyberLib با هدف مدیریت یکپارچه کتابخانه فیزیکی و دیجتیالی و به صورت یک سیستم یکپارچه تحت وب طراحی شده است. نرم افزار کتابخانه مجازی ،نرم افزار دیگری از شرکت فناوران اطلاعات وستا می باشد که به صورت بسته ارتقا دهنده به این سیستم اضافه می شود. این بسته برای ارائه راهکار های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات به کتابخانه ها و پژوهشگران است. به این ترتیب نرم افزار از یک کتابخانه دیجیتال به یک کتابخانه مجازی تبدیل شده و خدمات خود را به شیوه ای کاملا مجازی ارائه خواهد نمود.

سیستم مدیریت کتابخانه وستا در حال حاضر دارای ماژولهای زیر است


ماژول فهرست نویسی
این زیرسیستم برای پذیرش، ذخیره، بازیابی و فهرست نویسی انواع مدارک مانند کتاب، مجله، CD، ویدئو، پایان نامه، فیلم، نوار، اسلاید و ... با فرمت ISBD ایجاد شده است.

ورود اطلاعات فهرست نویسی
به کمک این ماژول کتابداران می توانند اطلاعات را از CDMARC مانند کتابخانه ملی و یا از صفحات HTML مانند کتابخانه کنگره ملی آمریکا به سیستم وارد کرده و به این ترتیب به میزان زیادی در زمان و هزینه صرفه جویی کرده و بر صحت و دقت اطلاعات بیفزایند.


کتابخانه دیجیتالی
هر کتاب یا مدرک در سیستم کتابخانه دیجیتال CyberLib امکان اشتراک یک یا چند فایل با فرمت های مختلف را دارست. به عنوان مثال می توان فایل متن کتاب را با فرمت PDF، DOC، و یا متنی در اختیار کاربران قرار داد. فایل ها می توانند به صورت های گوناگون و انعطاف پذیر طبقه بندی شوند. به عنوان مثال طبقه بندی بر اساس فصل بندی، نوع فایل و ....
خوانندگان می توانند نسخه دیجیتالی کتاب را به صورت برخط مطالعه کنند و یا فایل مربوطه را برای مطالعه بعدی ذخیره نمایند.


جستجوی فارسی و لاتین در متن کتاب
کاربران می توانند علاوه بر جستجوی اطلاعات کتابشناسی، متن کتاب های دیجیتالی را به دنبال عبارات فارسی و یا لاتین جستجو نمایند. به این ترتیب بازه وسیعی از اطلاعات در اختیار خوانندگان قرار گرفته و خوانندگان می توانند با کمک ماژول جستجو به دقیق ترین و سریع ترین شیوه به مطلب مورد نیاز خود دست پیدا نمایند.


امنیت اطلاعات
برای مدیریت امنیت اطلاعات ارائه شده به ویژه نسخه های دیجیتالی از روش ها و الگوریتم های متعددی استفاده شده است. به عنوان مثال تنها کاربرانی که سطح دسترسی دریافت فایل را دارند مجاز به دریافت نسخه بوده و درغیر این صورت تنها قادر به خواندن اطلاعات به صورت برخط می باشند. نسخه دیجیتالی کتابها تنها از طریق سیستم در دسترس بوده و به صورت مستقیم امکان دسترسی از خارج سیستم وجود ندارد. در صورت دریافت غیر عادی کتاب که احتمال دریافت کتاب ها با هدف سوء و به صورت سری، سیستم کاربر مربوطه را غیر فعال کرده و به مدیر سیستم اخطار می دهد.


جستجو و رزرو کتاب
اطلاعات مدرک مانند فهرست مطالب، ایندکس ها، کلید واژه ها، پدیدآورندگان، یادداشت ها، چکیده و ... و امکان جستجوی برخط اطلاعات زمینه مناسبی را برای جستجو پژوهشگران فراهم می نماید. پژوهشگران با کمک ماژول جستجوی عمومی و جستجوی پیشرفته می توانند به سرعت و دقت به اطلاعات مورد نظر خود دست بیابند.
اعضای کتابخانه می توانند از طریق وب کتاب ها را جستجو کرده و کتاب مورد نظر خود را رزرو نمایند. به این ترتیب کتاب به فهرست کتابهای رزرو شده عضو افزوده شده و کتابدار وضعیت دریافت کتاب را از طریق سیستم و به صورت تحت وب به اطلاع عضو می رساند .

کاتالوگ محصول
کاتالوگ محصول از این آدرس قابل دریافت می باشد.در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاهده دموی نرم افزار ، با شرکت تماس حاصل فرمایید.


ارائه نظر و اشتراک فایل توسط خوانندگان
نرم افزار کتابخانه CyberLib از ماژول ارائه نظر و اشتراک فایل توسط خوانندگان بهره می برد. به این ترتیب خوانندگان یک کتاب می توانند در رابطه با کتاب توضیحاتی ارائه داده و یا فایل ترجمه، ارائه، نقد و ... را برای کتاب به اشتراک بگذارند. به اینت ترتیب، این اطلاعات به یکی از بهترین مراجع برای دانشجویان و پژوهشگران تبدیل می شود و اطلاعات ارائه شده توسط سایر خوانندگان را در اختیار خواننده جدید، نویسنده و یا سایر پژوهشگران قرار می دهد.


چاپ
این ماژول برای سهولت مدیریت داخلی کتابخانه طراحی شده است. چاپ عطف (Lable)، جیب کتاب، کارت امانات و انواع کارت های استاندارد فهرست نویسی از جمله قابلیت های این ماژول است. همچنین این ماژول کتابنامه ها را به ترتیب های مختلف مانند عناوین، پدیدآورندگان، موضوعات، ناشرین، رده و ... چاپ می نماید.


ماژول امانت
این ماژول با هدف اتوماسیون فرآیند های میز امانات طراحی شده است. به کمک این ماژول می توانند فرآیند های روزمره مانند مدیریت اعضا، صدور کارت عضویت، امانت کتاب، رزرو کتاب، محاسبه خودکار میزان دیرکرد و جریمه و گزارش های چند بعدی مدیریتی را مدیریت نمود.


ماژول مقالات
این ماژول برای دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی که در حیطه فعالیت خود با تعداد زیادی مقاله روبرو هستند طراحی شده است. به این ترتیب ورود اطلاعات مقالات مانند عنوان مقاله، عنوان نشریه، سرشناسه، شماره مسلسل، تاریخ انتشار، شرح شماره، رده موضوعی، نمایه و ... نظام جامعی را برای مطالعه و جستجوی مقالات فراهم می آورد. به علاوه امکان الصال فایل متن مقاله، مقاله هایی که به این مقاله ارجاع داده اند، مقاله های مرجع این مقاله، فایل نقد مقاله و ... به هر مقاله موجود بوده و این مطالب به زبان فارسی و لاتین قابل جستجو می باشند.


ماژول سی دی، نوار و ویدئو
این ماژول با هدف مدیریت اطلاعات چند رسانه ای (مالتی مدیا) طراحی شده و گزارش ها و امکانات متنوعی را در اختیار کتابداران و دانشجویان قرار می دهد. نمونه صوت یا تصویر و یا تصویر روی جلد و پشت جلد مالتی مدیا به سیستم الصاق شده و اعضا قبل از دریافت مالتی مدیا امکان دریافت و بررسی نمونه ها و یا چکیده مورد را خواهند داشت.

ماژول بارکد
این ماژول قابلیت ثبت و جستجوی بارکد را به نرم افزار کتابخانه دیجیتالی وستا اضافه می کند.توسط این ماژول می توانید هر نوع بارکد را خوانده و در سیستم ثبت کنید و سپس کتاب را با بارکد آن جستجو کنید.
کتابخانه دیجیتال - کتابخانه دیجیتال - کتابخانه دیجیتالی - فهرست نویسی - فهرستنویسی - چند رسانه ای - مالتی مدیا - کتابخانه ملی - کتابخانه کنگره ملی آمریکا - سی دی


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: مدیر فروش
ایمــیل:
تلفن:
88243378-80
موقعیت: تهران
آدرس: ت
قیمت: لطفا تماس بگیرید
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 02 شهریور 1393
تاریخ انقضای آگهی:  جمعه 01 اسفند 1393
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 22 آذر 1394
بازديد: 100
 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: مدیر فروش
در مـورد: نرم افزار مديريت امور کتابخانه و کتابخانه ديجيتالي
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:

برو بالا
novintabligh.com