نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

تحصيل در تاجيکستان

امروز، اولین روز از بقیة عمر شماست، پس اگر خود را برای آینده آماده نسازید، بزودی متوجه خواهید شد كه متعلق به گذشته هستید
هیچ وقت برای لذت بردن از زندگی و برای عوض شدن دیر نیست. هركس كه در زندگی زودتر تغییر كند زودتر موفق خواهد شد...
اگر به دنبال موفقیت نروید خودش به دنبال شما نخواهد آمد. زندگی هنگامی به شما پاداش خواهد داد كه موفقیت را بعنوان یك حق آسمانی پذیرفته و باور داشته باشید. مجبورنیستید در موقعیت موجود باقی بمانید . این بستگی به تصمیم گیری خودتان دارد . می توانید هر لحظه تغییر كنید
از طریق موسسه ستاره دانش آرمان كه اعزام دانشجو به خارج از كشور را بر عهده دارند آینده خود را برای تحصیل تضمین كنید
این موسسه دارای مجوز از وزارت علوم با شماره 19875/17/42
اعزام به سوئد(تحصیلات رایگان با داشتن tofel یا ieltsبا نمره 6 آكادمیك) و تاجیكستان به زبان فارسی و ارمنستان به زبان انگلیسی در تمام مقاطع تحصیلی دیپلم به بالا


معرفی ارمنستان:

بدون کنکور،بدون پیش دانشگاهی، بدون نیاز به نمره زبان و بدون توجه به رشته تحصیلی دبیرستان در رشته دلخواهتان تحصیل کنید.
دوره آمادگی ورود به دانشگاه، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، دکترای تخصصی

- قابل انتقال به ایران)کارشناسی و ارشد)

- به زبان انگلیسی

- ارزان و امن

در ارمنستان به زبان انگلیسی در دوره های لیسانس:
-اقتصاد بین الملل
-مدیریت بازرگانی
- IT
-معماری
و فوق لیسانس به زبان انگلیسی در رشته های:
- حقوق
MBA-
-IT
-اقتصاد بین الملل
-کامپیوتر (نرم افزار)
-معماری
-بیوتکنولوژی
-زبان انگلیسی
-مطالعات اروپا

در دوره دکترا به زبان انگلیسی:

کشاورزی(تمامی گرایش ها)

مدیریت ها(DBA)

اقتصاد

زبان شناسی

ادبیات تطبیقی

علوم پایه و ریاضی


معرفی تاجیکستان:

تاجیکستان سرزمین تزادهای طبیعی شگفت انگیز می باشد. سلسله کوه های بلندی که سرچشمه بیشتر رودخانه های منطقه آسیای مرکزی هستند دره های زیبا منظر، وادی های گرم دارای وضع اقلیمی معتدل که در آنها کشت زارهای پنبه، انگورزارها، باغ های میوه های شهدبار دامان پهن کرده اند بیابان های بلندکوهی که در سردی و گرما کم تر از فصل زمستان سیبیریا نیست – این همه در حدود جمهوری تاجیکستان واقع گردیده است.
پس از فروپاشی شوروی و استقلال كشور تاجیكستان در سال 1991 میلادی سامانیان الگو و سمبل دولت و كشور قرار گرفت زیرا در دوره حكومت سامانیان دولتمداری و نظام اجتماعی درحد اعلای خود شكل گرفته بود. امروز هر تازه واردی كه به دوشنبه پایتخت تاجیكستان وارد شود نخستین مكانی كه برایش جلب توجه می‌نماید، میدان سامانی و مجسمه امیراسماعیل سامانی است. مجسمه امیراسماعیل سامانی به عنوان سمبل ملی تاجیكان محسوب می شود و واحد پول رایج كه تا قبل از استقلال "روبل " روسی بود، به «سامانی» تغییر یافته است (هر سامانی حدود ۳ هزار ریال ایران است). نام خیابانها و مراكز علمی فرهنگی و حتی شهرها و روستاهای تاجیكستان روز به روز تغییر و یكی پس از دیگری بنام سامانیان و شعرا و اندیشمندان بزرگ این مرزو بوم قدیم نامگذاری می شوند.
تاجیکستان دارای چهار استان است: ولایت خودمختار بدخشان کوهی، سغد، ختلان و شهر و نواحی های طابع مرکز.
پایتخت تاجیکستان – شهر دوشنبه

شرایط تحصیل در دانشگاهها

مزایای دانشگاهها:
1-تایید مدارک توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری
2-برخورداری دانشگاهها از استانداردهای جهانی

3- پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی
4-امنیت بالای اجتماعی
5-نزدیکی فرهنگی تاجیکی با ایرانی
6-قابل انتقال به ایران
7- بدون کنکور و پیش دانشگاهی

دانشگاهها ی مورد قبول ایران همگی در شهر دوشنبه پایتخت این کشور قرار دارند و از شرایط علمی و تحصیلی خوبی برخوردارند.

معرفی دانشگاههای تاجیکستان:

دانشگاهها ی مورد قبول ایران همگی در شهر دوشنبه پایتخت این کشور قرار دارند و از شرایط علمی و تحصیلی خوبی برخوردارند. دانشگاههای مورد قبول ایران عبارتند از:
آکادمی علوم تاجیکستان

عمده‌ترین مركز و عالیترین مرجع علمی این جمهوری محسوب می‌گردد و در مؤسسات و شعبات خود دانشمندان مشهور کشور را تحت پوشش دارد. آكادمی علوم جمهوری از اعضای پیوسته و وابسته تشكیل می‌شود كه انجام پژوهشهای عمده در رشته‌های علوم مختلف طبیعی و جامعه‌شناسی و همچنین تنظیم و تطبیق مطالعات علمی در قلمرو جمهوری از جملة وظایف آنهاست.
آكادمی علوم تاجیكستان در سال 1951 به عنوان شعبة تاجیكستانی آكادمی علوم اتحاد جماهیر شوروی سابق تاسیس گردید. پژوهشها و مطالعات علمی آكادمی در دهة پنجاه عمدتاً به رشته‌های نجوم، زلزله شناسی، زمین‌شناسی، شیمی، زیست‌شناسی و یك سلسله مسایل علوم جامعه‌شناسی اختصاص داشت و در دهة شصت تحقیقات علمی در رشته ریاضیات، فیزیك عملی و نظری، مسایل نفت و تركیبات طبیعی شیمی، فیزیولوژی و بیولوژی نباتات، اقتصاد، تاریخ و فلسفه، خاورشناسی نیز ابعاد گسترده ای پیدا نمود. آكادمی علوم، مستقیماً تابع هیئت وزیران جمهوری تاجیکستان می‌باشد و ارگان عالی آن، جلسة عمومی شامل اعضای پیوسته و وابسته آكادمی محسوب می‌گردند. این آکادمی بر روی خیابان رودکی و در نزدیکی میدان اُپراواله و دانشگاه ملی مستقر است.

آكادمی علوم جمهوری تاجیكستان هم اكنون دارای سه شعبه و جمعاً 19 پژوهشگاه می‌باشد:
الف) شعبه علوم فیزیك، ریاضیات، زمین‌شناسی و شیمی
ب ) شعبه علوم پزشكی و زیست‌شناسی
ج ) شعبه علوم اجتماعی

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا مورد قبول ایران است)

دانشگاه دولتی آموزگاری تاجیکستان

دانشگاه دولتی آموزگاری صدرالدین عینی تاجیکستان 18 ژانویه سال 1931 با نام انستیتوی عالی اگروپداگوگی (کشاورزی و آموزگاری) شروع بکار کرد و در سال 1939 به نام ارباب ادبیات اکراین ت.گ. شفچنکو تغییر یافت. و سپس با استقلال تاجیکستان نام دانشگاه در سال 1992 به نام دانشگاه دولتی آموزگاری قندل جوره اف تغییر یافت و نهایتاً در سال 2007 به نام کنونی تبدیل یافت که مثلاً نمادی از بزرگی تاثیر فرهنگی صدرالدین عینی در فرهنگ حاضر تاجیکستان می باشد.

این دانشگاه برروی خیابان رودکی ، اصلی ترین خیابان دوشنبه میباشد. دانشگاه دارای یازده دانشکده : فیلولوژی، تاریخ، آموزگاری، ریاضی، جغرافیا، فیزیک، بیولوژی، شیمی، تکنولوژی و صاحبکاری، زبانهای خارجی(انگلیسی ، فرانسه و آلمانی)، زبان و ادبیات روس میباشد و در بیش از 33 اختصاص متخصص آماده می کند در این دانشگاه شعبه دکترا و فوق دکترا نیز فعالیت دارد و 150 استاد دکترا و نامزد علم و حدوداً رویهمرفته بیش از 500 استاد مشغول به تعلیم و تربیت دانشجویان هستند.

این دانشگاه یکی از مهمترین مراکز علمی جهت تعلیم و تربیت مدرسین بلند پایه در تاجیکستان به حساب می رود و تحصیل به سه زبان تاجیکی ،روسی و ازبکی صورت می گیرد.

دانشگاه دارای چاپخانه و همچنین مجله علمی (پیام دانشگاه) و روزنامه (آموزگار جوان) می باشد .

دانشگاه دارای کتابخانه ایی با گنجینه ایی مفید از کتابهای خطی و نادر است که می توان از آن جمله 52 کتاب خطی به زبان عربی، ترکی و هندی ،دستخطهایی از آثار میرزا عبدالقادر بیدل، جامی ، کما خجندی ، سعدی ، حافظ شیرازی و جلال الدین رومی نام برد.

در این دانشگاه یک مرکز زبان روسی و مرکز تکمیل اختصاص معلمان زبان انگلیسی وجود دارد که هر کدام به ترتیب با همکاری سفارت روسیه و بریتانیا در این دانشگاه راه اندازی شده است. اتاق ایران و تاجیک نیز در این دانشگاه وجود دارد که به همت سفارت جمهوری اسلامی جهت گسترش ارتباطات بوجود آمده است که دارای تعدادی کتاب و تجهیزات کامپیوتری و ... می باشد.

خوابگاهی در نزدیکی دانشگاه است که تقریباً از لحاظ امکانات برای اقامت دانشجویان خارجی و داخلی مناسب است .

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا مورد قبول ایران است)

دانشگاه ملی دولتی تاجیکستان

این دانشگاه در سال 1947میلادی تاسیس گردید و در حال حاضر از 14دانشکده مشتمل بر مکانیک و ریاضی، بیولوژی، شیمی، معدن، تاریخ، حقوق ، زمین شناسی، شرق شناسی، روزنامه نگاری، اقتصاد و مدیریت، دارایی و اقتصاد، الکترونیک اقتصادی و فلسفه تشکیل شده است.
دانشگاه ملی جمهوری تاجیکستان با دانشگاه های دولتی مسکو، کلگین فورت اتریش، مانتون آمریکا و دانشگاه قبرس رابطه دو جانبه دارد . ساختمانهای این دانشگاه در نقاط مختلف شهر دوشنبه واقع شده اند که ساختمان اصلی بر روی خیابان رودکی قسمتی دیگر در نزدیکی بازار سبز و قسمتی در قسمتی معروف به جزیره واقع است

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا مورد قبول ایران است)

دانشگاه دولتی کشاورزی تاجیکستان

این دانشگاه از جمله نخستین مراکز آموزشی آسیای میانه می باشد که در سال 1931 میلادی تاسیس شده است و دارای 21 رشته در سه مقطع کارشناسی، تخصصی و کارشناسی ارشد می باشد.
بر اساس آمار سال 2001 میلادی این دانشگاه هر ساله تعداد 600 نفر دانشجو فارغ التحصیل داشته است. این دانشگاه با موسسات علمی و تحقیقاتی کشورهای مستقل مشترک المنافع، آمریکا، ایران، ژاپن، چین، هندوستان، افغانستان، لهستان، آلمان، انگلستان و هلند روابط علمی و تحقیقاتی دارد. دانشگاه مذکور از 12 دانشکده مشتمل بر مهندسی کشاورزی، باغداری و بیوتکنولوژی، تجارت کشاورزی، زراعت و کشاورزی، مهندسی دام، دامپزشکی، اقتصاد، آبیاری، مکانیزه کردن کشاورزی، دانشجویان خارجی، دانشکده غیر حضوری و دانشکده تحصیلات تکمیلی تشکیل شده است. این دانشگاه نیز دارای فضایی مناسب در اوایل خیابان رودکی نزدیک به محلی به نام وَدَنهَ ساز (به معنای پمپ آب) می باشد

آدرس اینترنتی دانشگاه : www.tajagroun.tj

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا مورد قبول ایران است)

دانشگاه دولتی تجارت تاجیکستان

دانشگاه دولتی تجارت تاجیکستان در ساختار تعلیمات عالی تنها دانشگاهی است که متخصصانی در زمینه حسابداری، دارائی، اقتصاد، مدیریت فروش و صنایع غذایی، اقتصاد جهانی، روابط تجاری اقتصادی بین المللی، بازاریابی در بازار بین المللی و خدمات، امورگمرکی، تکنولوژی محصولات غذایی و ساختار های اطلاعاتی در اقتصاد، فارغ التحصیل دارد. دارای 4 دانشکده اقتصاد و مدیریت، اقتصادجهانی و حقوق، تجارت و گمرک، تحصیلات غیرحضوری و13 کرسی فعال می باشد. دانشگاه تجارت با انستیتوی اقتصاد، مدیریت و امور اقتصادی قزاقستان، دانشگاه اقتصادی قزاقستان، دانشگاه بین المللی تجارت آلماتی، دانشگاه دولتی تجارت مسكو، آكادمی اقتصادی مسكو، دانشگاه تعاون مصرف ناواسبیرسك و دانشگاه اتحاد حسابداران و بازرس های حرفه ای آسیای مركزی همكاری نزدیك دارد.

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مورد قبول ایران است)

دانشگاه فنی دولتی تاجیکستان i

در دانشگاه فنی تاجیكستان 6 دانشكده مشتمل بر انرژی، مكانیك و تكنولوژی، مدیریت، مهندسی و تجارت، حمل و نقل و راه سازی، ساختمان و معماری و تكنولوژی شیمی فلزات فعالیت دارد . دانشگاه تكنیكی جمهوری تاجیكستان با دانشگاههای دولتی فنی تاشكند، دانشگاه الكتروتكنیك مخابرات تاشكند، دانشكده اتومبیل و راه سازی تاشكند، دانشكده ساختمان و معماری تاشكند، دانشكده تكنولوژی صنایع سبك بخارا، دانشگاه برق مسكو، دانشگاه زمین شناسی مسكو، دانشگاه امور ساختمانی مسكو، دانشگاه دولتی ولادیمیر، دانشكده اتومبیل و راه سازی سیبری (آمسك)، دانشگاه حمل و نقل اوكراین و كالج عالی تكنولوژی اینچان (كره جنوبی) رابطه و همكاری دارد. همچنین این دانشگاه با اتحادیه مدارس عالی فنی کشورهای عضو CIS، اتحادیه مدارس عالی ساختمانی کشورهای عضو CIS، اتحادیه مدارس عالی فنی اورال، سیبری و آسیای مركزی و اتحادیه مدارس عالی معماری کشورهای عضو CIS همكاری می نماید. دانشگاه فنی تاجیكستان عضو اتحادیه دانشگاههای سیستم یونسكو نیز می باشد.

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مورد قبول ایران است)

دانشگاه اسلاویانی

دانشگاه اسلاویانی روسیه و تاجیكستان در سال 1996 میلادی مطابق قرارداد فیمابین حكومت های تاجیكستان و فدراسیون روسیه تاسیس شد. هدف از تشكیل این دانشگاه پشتیبانی از سكنه روسی تاجیكستان و ایجاد شرایط لازم برای تحصیلات آنها می باشد. تحصیل در این دانشگاه مطابق استاندارد و برنامه آموزشی روسیه صورت می گیرد و درس ها به زبان روسی برگزار می شود. در دانشگاه اسلاویانی4 دانشكده فیلولوژی، اقتصاد، تاریخ و روابط بین المللی و حقوق وجود دارد. در دانشكده فیلولوژی، رشته های تخصصی زبان و ادبیات روس، زبان های آلمانی، انگلیسی، چینی و رشته ژورنالیستی وجود دارد. در دانشكدة اقتصاد، رشته های تخصصی مدیریت، دارایی و وام و سیستم اطلاعات اقتصادی وجود دارد. در دانشكده تاریخ و روابط بین الملل، رشته های تخصصی تاریخ، فرهنگ شناسی و روابط بین الملل تدریس می شود. در دانشكده حقوق علوم و گرایشهای مربوط به این رشته تدریس می شود. همچنین بخش آمادگی و پیش دانشگاهی و دو سال تحصیل سال های آخر دبیرستانی در این دانشگاه وجود دارد. در تمام رشته های تخصصی، زبان فارسی تاجیكی به عنوان واحد درسی غیر تخصصی تدریس می شود. در دانشگاه مذكور به آموزش زبان فارسی تاجیكی خیلی توجه می شود و همه ساله قبل از نوروز یك هفته به نام هفتة زبان تاجیكی نامگذاری شده و همایش های باشكوهی به مناسبت جشن نوروز و شعرای ایرانی برگزار می گردد. این دانشگاه بر روی خیابان تورسون زاده در تقریبا در نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان می باشد.

(درتمامی مقاطع لیسانس مورد قبول ایران است)تلفن مشاور موسسه:09375217872سایت های موسسه:

اطلاعات و خواندنی های سوئد را در وبلاگ:www.sdsweden.blogfa.comاطلاعات و خواندنی های ارمنستان را در وبلاگ:

www.sdaarmanestan.blogfa.com

اطلاعات و خواندنی های تاجیکستان را در وبلاگ:

www.studyintajik.blogfa.com

مطالعه نمایید.EMAIL:Sdarman_k@yahoo.comتحصیل در تاجیکستان - اعزام به تاجیکستان - اعزام دانشجو - دانش مسایل روز - اکراین اقامت - کارشناسی ارشد بدون کنکور - دوره های رایگان فنی حرفه ای - زبان انگلیسی عمومی و تخصصی کارشناسی ارشد - دوره های رایگان فنی حرفه ای - کتاب های مرجع مدیریت


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: موسسه ستاره دانش آرمان
ایمــیل:
تلفن:
09375217872
موقعیت: تهران
آدرس:
قیمت:
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 02 شهریور 1393
تاریخ انقضای آگهی:  جمعه 01 اسفند 1393
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 22 آذر 1394
بازديد: 38
 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: موسسه ستاره دانش آرمان
در مـورد: تحصيل در تاجيکستان
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به ايميل
ارسال به صندوق پيامها

برو بالا
novintabligh.com