نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

همه چيز درباره توالت فرنگي و شرقي

• چکیده :
در این مقاله به بررسی جامع و کامل،از هر حیث درباره استفاده توالت فرنگی و شرقی و قیاس این دو میپردازیم و در انتها یک جمع بندی و نتیجه گیری در مورد ارجعیت این دو بر هم گرفته میشود.
مطالب عنوان شده با منابع از سوی متخصصین صاحب نظر و به نام کشور میباشد و از هر جهت قابل اطمینان میباشد.
فهرست مطالب :
1) تاریخچه ما
2) فیزیولوژیک بدن ما
3) فیزیولوژیک قرارگیری بدن در دو توالت
4) مضرات این دو توالت
5) گزیده ای از سخنان پزشکان غربی و شرقی
6) پیشنهادات محققین و پزشکان
7) نتیجه گیری و جمع بندی

• تاریخچه ما :
چنانکه از نقاشی های به جامانده از ایران باستان مشخص است؛ هر نوع فرهنگ نشستن بر روی زمین به جای نشستن بر سکوها و تختهای خانگی؛ بعد از ظهور اسلام شکل پیدا کرد و با هجوم مغول به ایران متداول تر شد: در هیچ یک از نقاشیهای ایران باستان؛ بر خلاف نقاشیهای باستانی کشورهای هند و چین، افراد به صورت نشسته بر روی زمین در حالتهای دوزانو و یا چهار زانو، مشاهده نمی شود.

• فیزیولوژیک بدن ما :
روده ی بزرگ انسان یا کولون از سمت راست و پایین بدن شروع می شود و یک سیر صعودی را طی می کند، پس از آن به حالت افقی ادامه ی مسیر می دهد و نهایتا سیر نزولی پیدا می کند و در سمت چپ به سیگموئید یا قسمت فراخ منتهی، و در پایان به رکتوم و مخرج ختم می شود. بیشترین تفاله ی مواد غذایی به علت فراخی سیگموئید در آن جا انباشته می شود و اگر این قسمت از روده در زاویه مناسب (55درجه) قرار نگیرد، به راحتی دفع صورت نمی گیرد. استفاده از توالت فرنگی باعث می شود زاویه مناسب برای روده فراهم نشود و همین امر در درازمدت موجب بروز بیماری های روده ی بزرگ می شود. هم چنین در حالت ایستاده ادرار کردن توسط آقایان. این عمل نیز باعث می شود مثانه دچار بیماری گردد؛ زیرا در این حالت، ‌ادرار به راحتی و به طور کامل دفع نمی شود.

• فیزیولوژیک قرار گیری بدن در دو توالت :

شرقی :
در هنگام استفاده از توالت ایرانی یا توالت شرقی یا توالت آسیایی ، ماهیچه های ران و عضله شكن به قسمت فراخ روده بزرگ (سیگموئید) فشار می آورد و اگر وزن بر روی پای چپ باشد در حداقل زمان فضولات دفعی خارج میگردد.
فقط با این زاویه،حالتی که برای سیگموئید به وجود آمده است روده به طور كامل تخلیه می شود و حتی از انتهای طحال تا انتهای مخرج به یكباره دفع صورت میگیرد و فرد احساس سبكی و راحتی می كند و این نحوه نشستن و زاویه قرار گیری روی مثانه هم فشار آورده و آن را هم تخلیه می كند.

فرنگی :

در هنگام استفاده از توالت فرنگی ، وقتی فرد روی توالت می نشیند ، " ایلیو سكال " ( دریچه بین روده كوچك و بزرگ در سمت راست بدن ) در حالتی قرار میگیرد كه به آن فشار می آید و دفع به راحتی صورت نمی گیرد و در عین حال قسمت بالای ران كاملا به شكم فشار نمی آورد و باعث تخلیه كامل و راحت نمی شود و در نتیجه این امر در دراز مدت موجب بیماری های روده بزرگ و كلون می شود .


• مضررات این دو سرویس :

شرقی :
1) فشار بالا به زانو، ران و مچ پا و تمام مفاصل اندام تحتانی و حتی ستون فقرات و کمر
2) کم خونی یا ایسکمی در ناحیه مفاصل مورد فشار
3) جلوگیری از چرخش مایع مفصلی در ناحیه مفصل مورد فشار
4) فشار وارد بر رگ ها و مویرگهای بدن
 دکتر فرزاد کارگرزاده، جراح ارتوپد و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می گوید:
وقتی که شما روی توالت معمولی می‌نشینید و حدود پنج دقیقه در این وضعیت قرار می‌گیرید، در واقع مقدار زیادی از وزنتان را روی سطح کوچکی از مفصل زانو قرار می‌دهید و تکیه‌گاه و نقطه فشار شما باعث بروز مشکلاتی جدی و مفصل تخریب می‌شود.
در نظر بگیرید شما قسمتی از پوست یا ناخن را تحت فشار قرار دهید و مانع رسیدن خون به آنجا شوید، چه اتفاقی می‌افتد؟ کم‌خونی یا ایسکمی باعث می‌شود آن بافت نابود شود.

شما در واقع به مفصل خود همین فشار را ایجاد می‌کنید و باعث ایسکمی آن می‌شوید.
علاوه بر آن، جلوی چرخش مایع مفصلی را هم می‌گیرید و به آن صدمه می‌زنید.
متاسفانه به همین علت و ورزش نكردن و بد نشستن، سن تعویض مفصل و جراحی آن در کشور ما به حدود 40 تا 50 سالگی رسیده است، در حالی که در دنیا 80 سالگی است.

 دکتر غلامحسین غفارپور، متخصص پوست، عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران معتقد است:

تمام کسانی که درد مفاصل درد دارند و فشار، دردشان را تشدید می‎کند، یا مبتلا به آرتروز و ساییدگی زانو هستند، استفاده از توالت ایرانی ممنوع است.
 دکتر علی ترکمان ، فوق‌تخصص زانو، عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم‌ پزشكی تهران می گوید:

موقع استفاده از توالت ایرانی مفصل زانو، ران و مچ پا خم می‎شود و فشار قابل‌توجهی به تمام مفاصل اندام تحتانی و حتی ستون فقرات و کمر می‌آید.
كلا بهتر است همه گروه‌های سنی برای حفظ سلامت مفاصلشان، از نشستن روی توالت معمولی بپرهیزند و از صندلی مخصوص توالت یا توالت فرنگی استفاده كنند.
اما باید گفت تمام کسانی که درد مفاصل درد دارند و فشار، دردشان را تشدید می‎کند، یا مبتلا به آرتروز و ساییدگی زانو هستند، استفاده از توالت ایرانی ممنوع است.
این ممنوعیت در کسانی که عمل جراحی تعویض مفصل زانو را انجام داده‌اند، سالمند هستند یا باردارند هم باید مدنظر باشد.
فرنگی :
1) کولیت یا قولنج روده
2) احتمال انتقال ویروس عامل تب‌خال تناسلی
3) احتمال انتقال ویروس هپاتیت
4) احتمال انتقال بیماری‌های میکروبی مثل کورک و جوش چرکی
5) تشدید ابطلا به یبوست
6) تشدید چاقی مفرط در ناحیه ی شکمی

 به نقل از دکتر روازاده :

استفاده زیاد از توالت فرنگی از نظر گوارشی و بهداشت پوست بسیار مضر است و انسان را دچار بیماری‌های دردناکی مانند کولیت یا قولنج روده و همچنین در صورت عدم رعایت بهداشت توسط افراد قبلی استفاده کننده از توالت؛ ایجاد انواع حساسیتها و بیماریهای پوستی می کند. . اگر فیزیولوژی گوارش را مدنظر قرار دهیم، به مضرات توالت صندلی یا فرنگی پی خواهیم برد .

• گزیده ای از سخنان پزشکان غربی و شرقی :
1) توالت فرنگی و یبوست :

می توان گفت یكی از شایع ترین بیماری های دستگاه گوارش ، بیماری یبوست یا خشكی مزاج است كه باعث می شود توده دفعی در روده بزرگ سفت شده و به راحتی دفع نشود. علت اصلی یبوست سرعت كم عبور مواد از روده و یا اختلالات دفع می باشد.البته برخی از بیماری ها هم نظیر بیماری دیابت و كم كاری تیروئید و ... ، البته هضم نامناسب مواد غذایی و مصرف برخی داروهای ضد فشار خون و یا كاهنده ی چربی خون هم در ایجاد یبوست نقش دارند.
2) نشستن در وضعیت «چمباتمه» امکان تخلیه راحت و کامل روده را فراهم کرده و در این شرایط خطر باقی ماندن مدفوع در روده که از عوامل کلیدی ابتلا به سرطان روده و آپاندیسیت محسوب می‌شود، کاهش می‌یابد.

3) یکی از دلایلی که در بیشتر کشورهای غربی، اکثر مردم از مشکل جسمی یبوست مزمن و علی رغم مصرف نسبتا اندک مواد هیدروکربوری نسبت به شرقیها؛ از چاقی مفرط در ناحیه ی شکمی رنج می برند؛ عدم استفاده از توالتهای زمینیست.


4) ویروس هپاتیت در مدفوع هم وجود دارد؛ و نوعی از آن به راحتی با برخورد های رطوبت دار انتقال میباید لذا امکان باقی ماندن این رطوبت در فضای بسته توالت فرنگی و انتقال آن وجود دارد.

5) بیماری‌ها و عفونت‌های منتقله از راه تماس جنسی هنگام مقاربت‌های جنسی منتقل می‌شوند، اما برخی از این بیماری‌ها روش‌های انتقال دیگری هم دارند، مثلا از طریق تماس پوستی لذا احتمال انتقال با استفاده نامناسب از توالت فرنگی در آن میتواند وجود داشته باشد.

• پیشنهادات محققین و پزشکان :

حال با توضیحات و دیدن نظرات مختلف پزشکان و محققین این علم همگی بر این توصیه بودند که وجود هر دو سرویس به طور همزمان در منزل ضروری بوده و در مواقعی که بیان شد مانند کهولت سن ، ناتوانی جسمی ، آسیب دیدگی مفاصل تکرر ادرار و ... استفاده از توالت شرقی مضرر بوده و بایستی از توالت فرنگی بهره گرفت.

• نتیجه گیری و جمع بندی :

این مطلب که هیچ کدام ازین توالتها بر یکدیگر ارجعیت نداشته و فاقد ضرر میباشند به راحتی از مطالب تحقیق مشخص و از زبان پزشکان بیان شده. حال نتیجه گیری که میتوان انجام داد ، ابداع روش و محصولی که بتواند این دو توالت را با هم ادغام کرده و مضررات آن دو را از میان بر دارد به شکلی که فواید مورد نیاز باقی بماند.
فروش توالت فرنگی - فروش توالت شرقی - فروش صندلی فرنگی - مزایا معایب توالت فرنگی شرقی - توالت فرنگی - توالت شرقی - صندلی فرنگی - تحقیق درباره ورزش - مقاله درباره ورزش - سفت کننده کمر


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: امیر قاسم نژاد
ایمــیل:
تلفن:
09191222264
موقعیت: تهران
آدرس: تهران
قیمت:
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 21 شهریور 1395
تاریخ انقضای آگهی:  جمعه 20 اسفند 1395
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 21 شهریور 1395
بازديد: 11


 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: امیر قاسم نژاد
در مـورد: همه چيز درباره توالت فرنگي و شرقي
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:

آگهي هاي اين شخص

همه چيز درباره توالت فرنگي و شرقي


• چکيده :در اين مقاله به بررسي جامع و کامل،از هر حيث درباره استفاده توالت فرنگي و شرقي و قياس اين دو ميپردازيم و در انتها يک جمع بندي و نتيجه گيري در مورد ارجعيت اين ...

تهران - 06/21

توالت فرنگي يا شرقي


توالت فرنگي يا شرقي :فوايد شرقي :در هنگام استفاده از توالت ايراني (شرقي) در حداقل زمان فضولات دفعي خارج ميگردد. فقط با اين زاويه، روده به طور كامل تخليه مي ...

تهران - 06/21

قالب فين پرس


قالب فين پرسخط توليد اوتوماتيک فين اواپراتور تک رديفه با گام 40 ميليمتر در حال کار با قيمت مناسب ارائه ميگردد .شامل :رول باز کنفيدرقالب فين پرستابلو کنترل ...

تهران - 06/21

خط توليد اواپراتور قالب فين پرس


قالب فين پرسدنبال قالب و ماشين آلات ارزون هستي؟پس مارو فراموش کن ، چون براي ما کيفيت و زمان اهميت داره نه هزينه....گروه فني مهندسي دياکو از معدود توليد کنندگان ...

تهران - 06/21

قالبسازي صنعتي


اگر در زمان مشخص قالب خود را دريافت نکرديد يک قالب مجاني از ما دريافت کنيد!!!!!!!طراحي و ساخت قالبهاي صنعتي يکي از اين بخشهاي مهم در صنعت ميباشد که در بسياري از موارد ...

تهران - 06/21

قالب پلاستيک


اگر در زمان مشخص قالب خود را دريافت نکرديد يک قالب مجاني از ما دريافت کنيد!!!!!!!قطعات پلاستيک يکي از پر مصرفترين قطعات در کل جامعه ميباشد که گستره وسيعي را به خود ...

تهران - 06/21
 
سایر آگهیهای این شخص
 


برو بالا
novintabligh.com