نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

ماهي ياب قابل حمل

ماهی یاب قابل حمل

۱- ماهی یاب:

این محصول برای دوستداران ماهیگیری طراحی شده است. این دستگاه را می توانید در رودخانه، دریاچه، و یا دریا استفاده کنید. ماهی یاب به شما در پیدا کردن ماهی و فهمیدن عمق آب کمک می کند و باعث لذت بردن شما از ماهیگیری می شود.2- معرفی تئوری ردیابی صوتی (ماهی یاب قابل حمل):

تکنولوژی سونار بر پایه امواج صوتی است. این سیستم از سونار برای موقعیت یابی و تعیین ساختار، حد فاصل زیر آب و ترکیب اجزای سازنده بعلاوه تعیین عمق دقیق زیر مبدل استفاده می کند. مبدل یک سیگنال موج صوتی ارسال می کند و با اندازه گیری زمان ارسال بین مبدل و شیء مورد ردیابی فاصله را تعیین می کند. آنگاه از سیگنال منعکس شده برای تفسیر موقعیت، اندازه و ترکیب شیء استفاده می کند.3- نمای صفحه نمایش:

گزینه هایی که در صفحه نمایش می بینید به شرح ذیل خواهد بود:

Sensitivity indicator


شاخص حساسیت


1

Battery Save On / Off


ذخیره باتری On/Off


2

Fish Alarm On/Off


آلارم ماهی On/Off


3

Backlight On/Off


نور پشت زمینه On/Off


4

Battery Strength Indicator


شاخص نیروی باتری


5

Water Depth Display


نمایش عمق آب


6

Fish Depth Indicator


شاخص عمق ماهی


7

Fish Location Indicator


شاخص موقعیت ماهی


8

Bottom Contour Detector Display


نمایش ردیاب محیط مرئی زیر آب


9

Weed Detector Display


نمایش ردیاب علف های هرز


10

4- راه اندازی با کلیدهای فشاری و تنظیمات:

Power: سیستم را روشن می کند.

Setup: بعنوان کلید تنظیمات عمل می کند.

Enter: بعنوان کلید تأیید عمل می کند.

در باتری را بردارید، باتری های 4AAA را نصب کنید. دقت کنید تا باتری ها در هر نمودار در قسمت باتری به ردیف قرار بگیرند. در باتری را کاملاً ببندید. کلید Power را برای روشن شدن فشار دهید. دستگاه وارد حالت نرمال می شود، پس از اینکه صفحه نمایش کامل شد پس از یک ثانیه، کلید Power را برای 3 ثانیه فشرده نگه دارید تا خاموش شود. برای ورود به حالت شبیه سازی یا simulation کلید Power را برای 5 ثانیه فشرده نگهدارید و زمانیکه خاموش شد آنرا رها کنید.نکته: برای ورود از simulation mode به normal mode، دستگاه باید خاموش شود.

خصوصیت power off اتوماتیک: صفحه نمایش زمانیکه برای مدت 5 دقیقه بطور مداوم "—" را بخواند بصورت اتوماتیک خاموش خواهد شد.4.2 تنظیمات عملکردی:

کلید set up را برای 3 ثانیه فشرده نگهدارید، شاخص حساسیت شروع به چشمک زدن می کند. کلید چرخه set up را بزنید. هر یک از شاخص ها به ترتیب برای تنظیم شدن شروع به چشمک زدن می کنند که می توانید کلید Enter را برای فعال یا غیرفعال کردن خصوصیت در حال اجرا فشار دهید. در صورتیکه هیچ کلیدی زده نشود، صفحه نمایش بعد از 5 ثانیه به حالت نرمال در می آید.4.3 تغییر واحدهای اندازه گیری:

کلید های set up و Enter را برای بیشتر از 5 ثانیه فشرده نگهدارید، صفحه نمایش واحدهای رایج را نشان خواهد داد. کلید set up را برای انتخاب M (متر) و Enter را برای انتخاب Ft(فوت) فشار دهید. در صورتیکه هیچ کلیدی فشار داده نشود پس از 5 ثانیه صفحه نمایش بطور اتوماتیک خاموش خواهد شد.نکته: 5 گزینه انتخابی برای تنظیم حساسیت وجود دارد. در آب های عمیق یا کثیف، میزان حساسیت باید افزوده و بالعکس در آب های کم عمق کاسته شود. این عملکرد در دقت بیشتر ردیابی کمک می کند. نور پشت زمینه هم در صورت روشن بودن گزینه آن بطور تمام وقت روشن خواهد بود که این خصوصیت به میزان قابل توجهی از عمر باتری کم می کند. بنابراین فقط در شرایط نور کم از آن استفاده نمایید. زمانیکه نور پشت زمینه روی Off تنظیم شده باشد، هر کلیدی که فشار داده شود نور پشت زمینه به مدت 3 ثانیه نشان داده خواهد شد.نکته: زمانیکه در حال استفاده از دستگاه در آب راکد هستید یا به مدت طولانی از آن استفاده می کنید، می توانید بمنظور افزایش عمر مفید باتری ها از Save mode استفاده کنید. در هنگام عملیات نرمال، با فشار کلید Power صفحه نمایش دوباره روشن خواهد شد.5- نمایش عمق و ماهی:

5.1 عمق خوانی:

پس از اینکه کلید Power زده شد و سنسور سونار در آب قرار گرفت، نمایش عمق در گوشه سمت راست ظاهر خواهد شد. در صورتیکه عمق از این پارامترها (1.3~328feet/0.4-100meters) بیشتر باشد عمق خوانی "—" را نشان خواهد داد.نکته: این طرز عمق خوانی ممکن است در آب های خیلی کثیف و یا جایی که پر گل و لای و لجن باشد هم رخ دهد. سونار سیگنالی صوتی است که در در آب به گردش در می آید. سونار قابلیت عبور از هوا را ندارد. در هنگام استفاده از دستگاه ماهی یاب دقت داشته باشید که حتی وجود کوچک ترین حباب هوا بین سنسور سونار و آب باعث ایجاد اختلال در کار دستگاه خواهد شد.5.2 نمایش ماهی:

در صورتیکه ماهی یاب تعیین کند که سونار یک ماهی ردیابی کرده است، صفحه نمایش یک آی***** ماهی شکل را نمایش خواهد داد. ستون اول شاخص های ماهی در سمت راست صفحه رایجترین اطلاعات را نمایش می دهد. هنگامیکه ماهی خوانی جدیدی به نمایش در آید این ستون به سمت چپ منتقل خواهد شد. آی***** ماهی در هر 5 ثانیه حرکت می کند.نکته: شاخص های ماهی با یک سرعت یکنواخت از راست به چپ حرکت می کنند. این حرکت، حرکت واقعی ماهی را نشان نمی دهد. برای اندازه گیری عمق ماهی از سنسور سونار از شاخص عمق ماهی استفاده کنید. این عمل می تواند با به آب اندازی عمق خوان تا 10 انجام گیرد. این عدد نمایانگر مقدار هر باکس است. (بعنوان مثال: عمق 200 فوت است، سمبل ماهی در باکس پنجم از بالا ظاهر می شود.) این بدین معنی است که ماهی از سطح آب 100 فوت فاصله دارد.5.3 نمایش علف هرز:

صفحه نمایش وجود علف ها را در سه مرحله کوتاه، متوسط و بلند نشان می دهد و همچنین توده های ماسه، سنگ و یا درختچه را نیز در سه مقدار کوچک، متوسط و بزرگ نشان می دهد.6- ثابت کردن سنسور سونار:

6.1 درپوش پلاستیکی را بیرون بیاورید، جسم شناور را طوری تنظیم کنید که 7 تا 10 اینچ یا به مقدار دلخواه با سنسور فاصله داشته باشد. درپوش پلاستیکی را با محکم فشار دادن آن در جسم شناور قرار دهید. جسم شناور سنسور باید طوری تنظیم شود که از سنسور حداقل 7 اینچ فاصله داشته باشد.6.2 سنسور سونار را به داخل آب پرت کنید و آن را در محلی که مایلید ماهیگیری کنید شناور سازید. برای پرت کردن ابتدا سنسور سونار و جسم شناور را در دست بگیرید و سپس بصورت ساده آن را پرت کنید. سنسور را با کابل آن پرتاب نکنید چون ممکن است خسارت غیرقابل تعمیری را به دستگاه وارد کنید. قبل از پرت کردن دقت کنید کابل دور خودش یا چیز دیگری نپیچیده باشد.6.3 ماهی یاب شما شامل یک مبدل ترکیبی و پایه برای نصب سنسور سونار می باشد. مبدل دارای سوراخ هایی برای نصب می باشد که می توانید آن را روی هر سطح صاف، بدنه کشتی و یا میله مناسبی نصب نمایید. مبدل قابل جابجایی است و تا 180 درجه قابل تنظیم است.6.4 برای هدایت سنسور سونار به موقعیت دلخواه از یک پایه استفاده نمایید و یا به کابل اجسام شناور دیگری هم اضافه کنید تا روی آب شناور بماند.نکته: توجه داشته باشید که کابل به زیر آب فرو نرود زیرا ممکن است در آشغال های زیر آب گیر کند. در صورتیکه به جسم شناور روی کابل احتیاجی نبود، می توانید آن را بردارید. درپوش پلاستیکی را از کابل بوسیله دوراهی جدا کنید و خیلی آرام کابل را به دوشاخه بزنید.7- ماهیگیری در قایق یا یخ:

7.1 ماهیگیری در قایق:

7.1.1 طبق دستورالعمل قبلی سنسور را پرت کنید تا در آب شناور شود.

7.1.2 مبدل را به بدنه قایق وصل کنید.

7.1.3 با ژل مواد نفتی سنسور سونار را مستقر کنید و آن را برخلاف بدنه با یک حرکت چرخشی فشار دهید.نکته: اگر در زمان استفاده از یکی از این روش ها عمق خوانی علامت "—" را نشان داد، سنسور سونار را مستقیماً در آب بگذارید تا از عملکرد درست ماهی یاب اطمینان حاصل کنید. در صورتیکه وقتی مستقیماً درآب است درست عمل کرد آنگاه جای سنسور سونار را در بدنه عوض کنید و روش 7.1.3 را تکرار نمایید. اگر هنوز روی تمام نقاط بدنه درست کار نمی کند، ممکنست مجبور شوید برای عملکرد صحیح سنسور را مستقیماً در آب قرار دهید.7.2 ماهیگیری در یخ:

برای اینکه در یخ بتوانید ماهی بگیرید توصیه می شود یک حفره در یخ ایجاد و سنسور را مستقیماً در آب قرار دهید. در صورتیکه می خواهید قبل از بریدن یخ منطقه را برای عمق و ماهی مورد بررسی قرار دهید، باید برف را از روی یخ تمیز کنید بطوریکه بتوانید یخ را ببینید و از صاف بودن سطح یخ هم اطمینان حاصل نمایید. مقداری آب روی یخ بریزید و سنسور را روی آن قرار دهید و اجازه بدهید تا آب یخ بزند. در صورتیکه حباب هوایی بین سنسور سونار و یخ یا آب زیر یخ وجود داشته باشد، دستگاه درست عمل نمی کند و مجبورید نقطه دیگری را امتحان کنید و یا سوراخی حفر کنید.نکته: برای جدا کردن سنسور سونار از آب یخ زده آرام با دست به پایه سنسور ضربه بزنید. اگر جدا نشد، مقداری آب روی سطح یخ اطراف پایه بپاشید و مجدداً آرام ضربه بزنید تا سنسور به راحتی جدا شود. از ضربه زدن با اشیاء نوک تیز جداً خودداری کنید زیرا ممکن است باعث آسیب وارد شدن به بخش الکترونیکی حساس داخل آن شود.

هوای سرد برای اجزای داخلی وسایل برقی مضر است. توصیه می شود از دستگاه در دمای بالای صفر درجه فارنهایت (18- درجه سلسیوس) استفاده شود. برای جلوگیری از فساد و هدر رفتن باتری ها آن ها را بردارید. قبل از استفاده کابل و سنسور یونار را با آب تمیز شستشو دهید و خشک نمایید. محفظه صفحه نمایش ماهی یاب را در آب فرو نبرید و یا به آن آب نپاشید و حتی آن را با مواد شیمیایی تمیز نکنید.

مشخصات محصول:TN/ANTI – UV LCD


Display

Green LED


Backlighting

4AAA alkaline batteries


Power

Feet / meter


Measurement

45 degrees


Sensor beam angle

100M / 328Feet


Depth rang Max

0.4M / 1.3Feet


Depth rang Min

-20°C-70°C


Operational Temperature

برای اطلاعات بیشتر ودیدن محصولات جدید شرکت مثبت اندیشان به سایت www.mosbatandishan.comمراجعه فرمائید
ماهی یاب قابل حمل


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: شرکت مثبت اندیشان
ایمــیل:
تلفن:
03516266950-09131527099
موقعیت: يزد
آدرس:
قیمت: 175000تومان
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 02 شهریور 1393
تاریخ انقضای آگهی:  پنجشنبه 01 آبان 1393
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 22 آذر 1394
بازديد: 45
 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: شرکت مثبت اندیشان
در مـورد: ماهي ياب قابل حمل
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به ايميل
ارسال به صندوق پيامها

برو بالا
novintabligh.com