نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

آموزش الکترونيک با مدرک رسمي و بين المللي ويژه بازار کار


دوره های کارآفرینی زیر نظر انستیتو ایزایران با مدرک رسمی و بین المللی
-هر کدام از دوره های تعمیرات و آموزش نصب بصورت تخصصی با مدرک رسمی میباشد.
-دوره ها بصورت سه نفره و نیمه خصوصی برگزار میشود.
-شرکت در سه دوره شامل 10% تخفیف میباشد.
-علاقمندان به دوره های آموزشی جهت مشاوره وشروع دوره با شماره 02188933539 تماس جاصل نمایند.

برخی از مطالب ساده در جلسات اول الکترونیک:
انواع مقاومت های الکتریکی :
مقاومت های الکتریکی به دو دسته کلی مقاومت های ثابت و مقاومت های متغیر تقسیم می شوند . مقاومت های ثابت مقاومت هایی هستند که مقدار اهمی آنها همواره ثابت است و مقاومت های متغیر مقاومت هایی هستد که مقدار اهم آنها قابل تغییر است . مقاومت های ثابت خود به سه دسته تقسیم می شوند که این سه دسته عبارتند از :
1- مقاومت های کربنی ( ترکیبی)
2- مقاومت های سیمی ( سیم پیچی شده)
3- مقاومت های لایه ای

مقاومت های وابسته ( تابع ) به مقاومت هایی گفته می شود که مقدار آنها به عوامل مختلفی مانند حرارت ، نور ، ولتاژ و ... بستگی دارد . این مقاومت ها عبارتند از :
1- مقاومت های تابع حرارت
2- مقاومت های تابع نور
3- مقاومت های تابع ولتاژ
4- مقاومت های تابع میدان مغناطیسی

مقاومت های تابع حرارت :
مقدار اهم این نوع از مقاومت ها تابع حرارت است یعنی در اثر تغییر دما ، مقدار مقاومت آنها نیز تغییر می کند . به این نوع از مقاومت ها TDR نیز می گویند . TDR از حروف اول کلمات عبارت Temperature Dependent Resistor به معنای مقاومت تابع حرارت گرفته شده است . همچنین نام دیگر این مقاومت ها ترمیستور ( Thermistor ) می باشد که این واژه نیز از عبارت Thermally Sensitive Resistor به معنای مقاومت حساس نسبت به حرارت گرفته شده است . ترمیستورها در دو نوع ساخته می شوند که این دو نوع عبارتند از :
الف) ترمیستور با ضریب حرارتی مثبت ( PTC ):
مقدار اهم این نوع از مقاومت ها با افزایش دما ، افزایش می یابد . مقدار اهم مقاومت های PTC را در دمای 25 درجه سانتی گراد بیان می کنند . همچنین علاوه بر این مقدار ، دمایی را که در آن مقاومت PTC دو برابر می شود ، قید می کنند . به این دما ، دمای سوئیچ می گویند . در ضمن واژه PTC از حروف اول کلمات عبارت Positive Temperature Coefficient به معنای ضریب حرارتی مثبت گرفته شده است . در شکل (16) تصاویری از دو PTC نمایش داده شده است . همچنین در شکل (17) علائم اختصاری PTC نمایش داده شده است .
ب) ترمیستور با ضریب حرارتی منفی ( NTC ):

مقدار اهم مقاومت های NTC با افزایش دما ، کاهش می یابد . در اینجا نیز واژه NTC از حروف اول کلمات عبارت Negative Temperature Coefficient به معنای ضریب حرارتی منفی گرفته شده است . . در شکل (18) تصویری از یک نمونه NTC نمایش داده شده است.
مقاومت های تابع نور :
مقدار اهم این نوع از مقاومت ها به شدت نور تابیده شده به سطح مقاومت بستگی دارد . این مقاومت ها در فضای تاریک دارای مقاومت خیلی زیاد ( در حد مگا اهم ) و در روشنایی دارای مقاومت کم ( در حد کیلو اهم و یا اهم ) می باشند . به این مقاومت ها فتورزیستور و همچنین LDR نیز می گویند . LDR از حروف اول کلمات عبارت Light Dependent Resistor به معنای مقاومت تابع نور گرفته شده است . برای اینکه نور بر روی المان مقاومتی فتورزیستور اثر گذارد ، سطح ظاهری آن را با شیشه و یا پلاستیک شفاف می پوشانند . از این مقاومت ها در مدارات الکترونیکی به عنوان تشخیص دهنده نور ( نورسنج ) استفاده می شود.
مقاومت های تابع ولتاژ :
مقدار اهم این نوع از مقاومت ها با ولتاژ رابطه معکوس دارد . یعنی با افزایش ولتاژ ، مقدار اهم آن ها کاهش می یابد . به این نوع از مقاومت ها واریستور ( Varistor ) و همچنین VDR نیز می گویند . VDR از حروف اول کلمات عبارت Voltage Dependent Resistor به معنای مقاومت تابع ولتاژ گرفته شده است . نکته قابل توجه در مورد واریستورها این است که واریستورها به پلاریته ولتاژ اعمال شده وابسته نیستند که این خود مزیتی برای این نوع مقاومت ها محسوب می شود زیرا برای استفاده در مدارات AC بسیار مناسب هستند.
مقاومت های تابع میدان مغناطیسی :
در اثر اعمال میدان مغناطیسی بر این مقاومت ها ، مقدار اهم آنها تغییر می کند . به این مقاومت ها MDR نیز می گویند که این واژه از حروف اول کلمات عبارت Dependent Resistor Magnetic به معنای مقاومت تابع میدان مغناطیسی گرفته شده است . نکته قابل توجه در مورد این مقاومت ها این است که چون در ساخت این مقاومت ها از نیمه هادی هایی با ضریب حرارتی منفی استفاده شده است بنابراین در صورت افزایش دما ، مقدار اهم این مقاومت ها کاهش می یابد.
استاندارد مقاومت ها :
همانگونه که قبلا گفته شد مقادیر تلرانس و اهم مقاومت از جمله مشخصه های مهم برای انتخاب مقاومت هستند . تلرانس هر مقاومت سبب به وجود آمدن محدوده ای برای آن مقاومت می شود . به عنوان مثال مقاومت 1KΩ با تلرانس 10% می تواند مقداری بین 900Ω تا 1100Ω داشته باشد و در واقع محدوده ای را می پوشاند . همچنین محدوده هیچ مقاومتی نباید تمام و یا بخشی از محدوده مقاومت دیگر را شامل شود . به عنوان مثال مقاومت بعد از 1KΩ نمی تواند دارای محدوده ای با مقادیر کمتر از 1100Ω باشد و همچنین مقاومت قبل از 1KΩ نمی تواند دارای محدوده ای با مقادیر بیشتر از 900Ω باشد . بنابراین با توجه به میزان تلرانس مقاومت ها ، سری های استاندارد مختلفی برای مقاومت ها به وجود می آید . به عنوان مثال اگر تلرانس مقاومت ها را 20% در نظر بگیریم یک دهه مقاومت ( از 0 اهم تا 10 اهم ) 6 محدوده را شامل می شود و به همین دلیل این سری از مقاومت ها را سری E6 می نامند که E از کلمه European به معنای اروپایی گرفته شده است.
به این اعداد ، اعداد پایه می گویند . از ضرب و یا تقسیم اعداد پایه هر سری از مقاومت ها در مضارب 10 می توان تمامی مقاومت های موجود در آن سری را بدست آورد . به عنوان مثال با داشتن عدد پایه 4.7 در سری E6 و ضرب و تقسیم آن در مضارب 10 می توان کلیه مقاومت های موجود در سری E6 را که دارای عدد پایه 4.7 می باشند بدست آورد که این مقاومت ها عبارتند از :
0.47Ω , 4.7Ω , 47Ω , 470Ω , 4.7kΩ , 47kΩ , 470kΩ , 4.7MΩ
حال اگر تلرانس مقاومت ها را 10% در نظر بگیریم یک دهه مقاومت 12 محدوده را شامل می شود که به این سری ، سری E12 می گویند و به همین ترتیب به ازای تلرانس 5% ، سری E24 و به ازای تلرانس 2% ، سری E48 و به ازای تلرانس 1% ، سری E96 و به ازای تلرانس های کمتر از 1% ، سری E192 بدست می آید . توجه داشته باشید که برای سری E192 معمولا از تلرانس های 0.75% ، 0.5% و 0.25% استفاده می کنند.
کارآموزان کامتک بعداز گذراندن دوره الکترونیک که شامل قطعه شناسی و کاربا ابزارهای تخصصی تعمیرات میباشد میتوانند در رشته های زیر شرکت کنند و مدرک رسمی ویژه بازار کار بگیرند:
آموزش تعمیرات قطعات کامپیوتر , آموزش تعمیرات لپ تاپ , آموزش تعمیرات بورد پزشکی , آموزش تعمیر سانترال , آموزش تعمیر تبلت , آموزش تعمیر هارد , آموزش تعمیر ضبط و پخش , آموزش تعمیرات آمپلی فایر , آموزش تعمیرات یو پی اس , آموزش تعمیرات پاور , آموزش تعمیرات DVR , آموزش تعمیرات موبایل , آموزش مهندسی معکوس , آموزش پی ال سی , آموزش ای وی آر , آموزش سیستم های صوتی , آموزش تعمیر کارت گرافیک , آموزش تعمیر برد چاپگر , آموزش تعمیرت کپی , آموزش تعمیر دستگاه بنر , آموزش تعمیر برد دستگاه ایندور , آموزش تعتمیر برد دستگاه آت دور , آموزش تعمیر یونیت دندان پزشکی , آموزش تعمیر برد تستر اسکناس , آموزش تعمیر برد هیتر , آموزش تعمیر برد اسیلوسکوپ , آموزش تعمیر بورد دی وی آر , آموزش تعمیرات سیستم های ضد سرقت , آموزش تعمیر تبلت , آموزش تعمیر کامپیوتر همراه , آموزش تعمیر تلویزیون , آموزش تعمیر مانیتور , آموزش تعمیر لامپ کم مصرف , آموزش تعمیر برد کولرگازی , آموزش تعمیر مایکروفر , آموزش تعمیر برد ظرف شویی , آموزش تعمیرات فریزر , آموزش تعمیرات یخچال , آموزش تعمیر بورد فکس , آموزش تعمیر برد ریسوگراف , آموزش تعمیر آمپ , آموزش تعمیرات بلندگو , آموزش تعمیر نوت بوک

* جدول دوره آموزش تعمیرات
آموزش الکترونیک: میزان شهریه 270،000 تومان | شروع دوره: اول هر هفته
آموزش تعمیرات بورد های معمولی: 860،000 تومان | شروع دوره 1 و 15 هر ماه
آموزش مهندسی معکوس : 2،200،000 تومان | شروع دوره اول هر ماه
آموزش تعمیر بورد های صنعتی: میزان شهریه 1،200،000 تومان | شروع دوره: 1 و 15 هر ماه
_________________________________________
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188933539 و یا 09199059532 تماس حاصل فرمایید.
آدرس سایت: www.comtech.ir
آموزش تعمیر هارد - تعمیرات برد پزشکی - آموزشگاه فنی و حرفه ای - آموزش تعمیرات پاناسونیک - آموزش تعمیر - تعمیر مانیتور ال سی دی - آر پی سی - یخچال فریزر


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: شرکت کامتک
ایمــیل:
تلفن:
02188933539
موقعیت: تهران
آدرس: تهران ، خیابان ولیعصر ، مجتمع ایرانیان ، طبقه 8 ، واحد 5
قیمت:
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 02 شهریور 1393
تاریخ انقضای آگهی:  جمعه 01 اسفند 1393
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 22 آذر 1394
بازديد: 6
 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: شرکت کامتک
در مـورد: آموزش الکترونيک با مدرک رسمي و بين المللي ويژه بازار کار
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به ايميل
ارسال به صندوق پيامها

برو بالا
novintabligh.com