نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

ژن عامل تنظيم رشد مو شناسايي شد

مو عاملی مهم در تنظیم دمای بدن، حفاظت جسم، فعالیت های حسی، پوشش فصلی، و تعاملات اجتماعی است. ساخت مو در فولیکول های مو که ارگان های کوچک و پیچیده ای در پوست هستند انجام می شود. تمامی فولیکول های مو در دوران رشد جنینی ساخته می شوند. پس از مراحل کاهش، سکون و رشد در طول دوره زندگی، موهای جدید در فولیکول ها ساخته می شوند. در واقع، عامل تعیین کننده طول مو، طول مرحله رشد است. برای نمونه، مرحله رشد موهای کاسه سر ممکن است چندین سال ادامه داشته باشد، در حالی که مرحله رشد برای ابروها چند ماه طول می کشد.
بعد از مرحله رشد، ساخت مو متوقف می شود و فولیکول ها کاهش می یابند و وارد دوره سکون می شوند. بعد از دوره سکون، یک دوره جدید رشد آغاز می شود، و موهای قدیمی می ریزند. دلیل این تنظیم پیچیده رشد مو مشخص نیست، اما گفته می شود که این فرآیند، امکان تنظیم رشد مو را برای فصل های مختلف فراهم می کند.
مطالعات اخیر تیم تحقیقاتی «لیف کارلسون»، ژن «ال اچ اکس 2» را به عنوان تنظیم کننده اصلی ساخت مو تشخیص داده است. ژن «ال اچ اکس 2» در طول مرحله رشد فولیکول مو فعال است، و در طول مرحله سکون خاموش می شود. دانشمندان توانستند نشان دهند که «ال اچ اکس 2» در ساخت مو نقش دارد، چون فولیکول هایی که در آن ها «ال اچ اکس 2» غیر فعال شده است نمی توانند مو تولید کنند. به علاوه، فعالسازی ژن «ال اچ اکس 2» در فولیکول های مو فعالسازی مرحله رشد مو و در نتیجه ساخت مو را نشان می دهد. بنابراین «ال اچ اکس 2» ژنی است که برای تنظیم رشد مو اهمیت دارد.
بر خلاف تحقیقات پیشین دانشمندان دیگر، «لیف کارلسون» و همکارانش دریافتند که «ال اچ اکس 2» عمدتاً بیرون منطقه برآمدگی فولیکول مو که در آن سلول های ساقه فولیکول یافت می شوند قرار دارد. محققان همچنین نشان داده اند که «ال اچ اکس 2» برای ادامه مرحله رشد فولیکول های مو و ساختار دهی فولیکول های مو لازم است.
این یافته ها امکان تعبیری دیگر برای ساختار «ال اچ اکس 2» در فولیکول های مو در مقایسه با نتایج پیشین فراهم آورده است. «ال اچ اکس 2» به صورت دوره ای و عمدتاً در سلول های پیش ماده ای که مجزا از سلول های منطقه برآمده فولیکول ها است قرار دارد. این ژن عاملی ضروری برای ساخت و رشد مو است.
دامه مطلب در سایت آسیا هیر
http://www.asiahair.ir/
پی آر پی


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: amin agahi
ایمــیل:
تلفن:
02126413159
موقعیت: تهران
آدرس:
قیمت: 00000
تاریخ ثبت آگهی:  پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395
تاریخ انقضای آگهی:  شنبه 29 خرداد 1395
تاريخ بروز رساني:  پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395
بازديد: 9


 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: amin agahi
در مـورد: ژن عامل تنظيم رشد مو شناسايي شد
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:

برو بالا
novintabligh.com