نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

گلخانه

امروزه برای پوشاندن گلخانه ها استفاده از پلاستیك در مقایسه با شیشه بسیار متداول‌تر است. مواد پوشاننده شفاف گلخانه ها بسیار متنوع اند. در ابتدا شیشه بعنوان پوشش گلخانه ای بكار می رفت ولی اكنون ورقه‌های نازك پلاستیكی های تقویت شده با فایبرگلاس، صفحات اكریلیك و صفحات پلی كربنات در گلخانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد .

پوششهای پلی اتیلن نسبت به پلی استر، PVC و PVF هزینه اولیه كمتری داشته و به سرعت می توان گلخانه های موقت را با آنها پوشاند. ضمن اینكه هزینه اولیه گلخانه در مقایسه با گلخانه شیشه ای حدود 40% پائین تر است .

ورقه های نازك پلی اتیلن كه دارای بالاترین كیفیت و مقاومت كششی و نیز دارای ماده ضد اشعه ماوراء بنفش (Anti UV) و ضخامت حدود 15 میلی متر هستند در بهترین شرایط فقط 4-3 سال دوام می‌آورند. اشعه ماوراء بنفش باعث شكنندگی و تیرگی پلاستیك می‌شود و در نهایت منجر به پارگی آن می‌شود.

استفاده از پلی اتیلن باعث ایجاد مانع ضعیفی در برابر نور مادون قرمز می‌شود. در صورت وجود مواد نگهدارنده اشعه مادون قرمز در پلی اتیلن حدود 25-15% اتلاف حرارت به طریق گرمای تابشی كاهش خواهد یافت. امروز بمنظور كاهش بیشتر اتلاف حرارت در محیط گلخانه از سیستم پوششی دو جداره و هوای فشرده بین آنها استفاده می‌شود و باعث كاهش چشمگیر هزینه سوخت خواهد شد.

برای پوشاندن گلخانه ها پلاستیكها را در عرض گلخانه یكی پس از دیگری قرار داده و با كشش كافی از طرفین بوسیله پوشش خاك مهار می‌گردد و هر دو لایه مجاور باید حدود m5/0 همپوشانی داشته باشد و نیز جهت درزها در جهت بادهای غالب منطقه باشد تا از نفوذ هوای سرد و باد و باران ممانعت گردد. بهترین موقع كشیدن پلاستیك در روزهای گرم و آفتابی است كه پلاستیك نسبتاً نرم است و بهتر روی بدنه می ماند. در این صورت پس از سرد شدن هوا پلاستیك منقبض شده و كاملاً كشیده و محكم می‌گردد. پوشش پلاستیكی ضمن حفظ تراكم رطوبت در داخل گلخانه بدلیل اینكه سردتر از هوای داخل گلخانه می‌باشد در نتیجه تماس هوای گرم و مرطوب با سطح سرد پوشش پلاستیك، بخار آب تبدیل به مایع شده و به دلیل ریزش قطرات آب روی گیاهان سبب گسترش بیماری های قارچی خواهد شد.
گلخانه - اجرای گلخانه


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: حسین سیفی
ایمــیل:
تلفن:
09121212473
موقعیت: تهران
آدرس:
قیمت:
تاریخ ثبت آگهی:  دوشنبه 09 فروردین 1395
تاریخ انقضای آگهی:  چهارشنبه 08 اردیبهشت 1395
تاريخ بروز رساني:  سه شنبه 10 فروردین 1395
بازديد: 3
 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: حسین سیفی
در مـورد: گلخانه
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به ايميل
ارسال به صندوق پيامها

برو بالا
novintabligh.com