نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

تحصيل در مالزي-UTM- Study in Malaysia

دانشگاه تکنولوژی مالزی یکی از بهترین دانشگاههای معتبر مالزی می باشد که در رشته های تکنولوژی و مهندسی بعنوان اولین و بهترین دانشگاه شناخته شده است و دارای اعتبار جهانی می باشد این دانشگاه در تکنولوژی و منابع انسانی خلاق در رتبه اول دانشگاههای مالزی قرار گرفته است.
یکی از دلایل اعتبار و شهرت دانشگاه UTM بخاطر فعالیت و پژوهش های گسترده در رشته های نو و تحقیقات گسترده تخصصی در تکنولوژی و علوم می باشد.
دانشگاه UTM دارای دو شعبه می باشد که شعبه اصلی آن به وسعت 1222 هکتار در منطقه جوهور واقع در 18 کیلومتری فرودگاه سلطان اسماعیل شهر جوهور بارو قرار دارد و شعبه دوم این دانشگاه واقع در شهر کوالالامپور می باشد.
هم اکنون بیش از 25000 دانشجو و محقق در شعبه اصلی دانشگاه واقع در Johor و 4500 دانشجو در شعبه کوآلالامپور دانشگاه بعلاوه تعداد 5000 دانشجو آموزش مجازی و پاره وقت و همچنین بالغ بر 3000 دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی در بیش از 100 رشنه تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه UTM می کوشد که دارای رتبه اول در رشته های آموزشی خلاق و تکنولوژی نوین باشد .
هم اکنون این دانشگاه با تجربه 30 ساله در رشته های مهندسی و تکنولوژی دارای بیش از 50 انستیتو بین المللی می باشد و تا کنون بیش از 85000 فارغ التحصیل به انضام 6026 فارغ التحصیل تحصیلات تکمیلی داشته است.
(شهر جوهوربارو به فاصله تقریبا 3.5 تا 4 ساعت رانندگی در فاصله 350 کیلومتری از شهر کوالالامپور قرار دارد که می توان بوسیله خطوط راه آهن KTM با فاصله زمانی 6 ساعت و یا از طریق پرواز های داخلی به فاصله زمانی 45 دقیقه به این شهر سفر کرد. )

تاریخچه:
تاریخ تاسیس دانشگاه فناوری مالزی به سال 1930 بر میگردد ؛ زمانی كه به عنوان یك مدرسه تكنیكی دایر شد و بعدها در نوع خود (آموزش تكنولوژیكی) ممتاز شناخته شد و در سال 1946 به رتبه دانشكده ترفیع یافت. پس از دو دهه تبدیل به یک آکادمی فناوری و سپس در سال 1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه گردید. نخست وزیر پیشین این كشور دكتر مهاتیر محمد این دانشگاه را به عنوان دانشگاه كاشف لقب داده است . UTM در سال 2002 تندیس MSC دریافت نمود .

موقعیت و محل دانشگاه :
کمپ اصلی UTM با مساحت 1/77 هكتار در skudai و johor در قسمت جنوبی مالزی به فاصله سه ساعت از کوالالامپور واقع شده است . کمپ دیگر آن در semarak و jalan در قلب كوالالامپور واقع شده است و به عنوان دانشكده شهر كوالالامپور مشهور است که مساحت حدود 18 هكتار را در بر می گیرد.

ساختار تحصیل در دوره های كارشناسی ارشد در UTM
در این دانشگاه دوره های كارشناسی ارشد به صورت 1- فقط كلاس (By Course) و 2- كلاس و پایان نامه (Course and Dissertation) و 3- فقط پایان نامه (Thesis Only) ارائه می شود ؛
حالت اول (فقط كلاس): در این دوره دانشجو باید تعداد خاصی واحد درسی تئوری و عملی بگذراند و در پایان مدرك معتبر كارشناسی ارشد ارائه می شود.
حالت دوم (كلاس و پژوهش) : كه كامل ترین شكل دوره كارشناسی ارشد است و دانشجو می بایست بعد از گذراندن یكسری واحد درسی طرح پژوهشی نیز بگذراند.
حالت سوم (فقط پژوهش) : در این حالت دانشجو با ارائه طرح تحقیق ( پروپوزال ) و فراهم آوردن مدارک مناسب برای دوره کارشناسی ارشد پژوهشی پذیرفته می شود و به محض ورود ، بدون نیاز به اخذ واحد درسی کار روی پایان نامه را آغاز می کند. توجه کنید که امکان پذیرش در این دوره ها ( کارشناسی ارشد پژوهشی ) به هیچ وجه آسان نبوده و نیازمند مدارکی ممتاز، عالی و متقن است که به دانشگاه اثبات نماید که دانشجو از گذراندن واحدهای درسی بی نیاز است.

ساختار تحصیل در دوره دكترا:
تحصیل در دوره دکتری دانشگاه UTM به دو صورت می باشد ؛ 1- فقط پژوهش و 2- در بعضی رشته ها به صورت كلاس و پژوهش
9- مدرك زبان (مدرك زبان لزوماً داشتن آیلتس یا تافل نیست .)
امكانات دانشگاه :

مجموعه ورزشی دانشگاه : امكانات ورزشی دانشگاه شامل زمین بدمینتون و سالن برای بازیهای باشگاهی مانند ژیمناستیك می باشد . علاوه بر این، زمینهای فوتبال ، امكانات برای ورزش تنیس ، بسكتبال ، والیبال و ورزشهای آبی نیز تعبیه شده است .قسمت اعظم این زمین های ورزشی نزدیك به ساختمان های مسكونی داتشجویان قرار گرفته اند .

باغ استوایی : این باغ در نزدیكی دریاچه واقع شده است که مکانی مناسب استراحت ، مطالعه یا اوقات فراغت دانشجویان است . این مجموعه دارای انواع مختلفی از گل ها و گیاهان مناطق استوایی می باشد که زیبایی چشم گیری دارد .
رودخانه های طبیعی و كمپهای متعدد نیز برای افراد علاقه مند به جاذبه های طبیعی در دسترس قرار دارند .
تفریحگاه دیگری که می توان از آن نام برد observatory center می باشد كه در بالاترین نقطه دانشگاه واقع شده است . این مكان به عنوان محلی برای استفاده از هوای تازه ، قدم زدن و ورزش كردن درنظر گرفته شده است و دانشجویان با رفتن به بالای این تپه میتوانند از منظره زیبای اطراف دانشگاه لذت ببرند .
مكان تغذیه : در حدود 50 رستوران و كافه تریا و fast food با انواع غذاهای چینی و هندی و غربی و سنتی در محوطه دانشگاه وجود دارد. تعداد زیادی فروشگاه شامل فروشگاههای كتاب – مركز كپی - مركز تلفن موبایل –اتوشویی - سالن زیبایی و آرایشگاه – فروشگاههای كامپیوتر و بیش از 20 فروشگاه سبزی و میوه و آژانس های مسافرتی نیز مشغول به فعالیت می باشند.
مركز پزشكی دانشگاه : امکانات پزشكی در کمپ دانشگاهی برای دانشجویان فراهم است . مركز پزشکی دانشگاه طیف وسیعی از خدمات از قبیل جراحی های كوچك ، آزمایش های طبی و همچنین مراقبت های پزشكی محدود را ارائه می دهد
مهد کودک : این مركز برای نگهداری كودكان 5 سال و پایین تر در نظر گرفته شده است. این مركز در نزدیكی زمین تنیس واقع است و برای عموم قابل استفاده می باشد كه برای پذیرش فرزندان كارمندان دانشگاه و دانشجویان اولویت قائل است .
پیش دبستانی : مرکز پیش دبستانی برای نگهداری كودكان 5 تا 6 سال می باشد كه از كودكان كسانی كه در حوالی انجا سكونت دارند هم نگهداری به عمل می آورد .
سرویس حمل و نقل : این سرویس برای حمل و نقل دانشجویان از محل سكونت به دانشگاه طراحی شده است. روزانه بیش از 30 سرویس از 7 صبح تا 11:30 شب به سمت دانشگاه و بالعکس کار نقل و انتقال دانشجویان را انجام می دهند .
بانك و اداره پست : بانك BCB (Bumiputra Commerce Bank) در دانشگاه شعبه دارد که برای دانشجویان قابل استفاده است. هم چنین یک شعبه از اداره پست در ساختمان اتحادیه دانشجویان قرار گرفته است.
مسجد سلطان اسماعیل : ساخت مسجد سلطان اسماعیل در سال 1990 به پایان رسیده است . این مسجد با گنجایش 10000 نفر امكانات زیادی نظیر اتاق های سمینار و كتابخانه و سالن های سخنرانی را دارا می باشد .
كتابخانه دانشگاه : این کتابخانه به نام persutakan sultanah zanariah ( PSZ ) معروف است . در ماه می سال 1998 این کتابخانه به جهت خدمات و ساختار مناسب خود موفق به اخذ استاندارد MS ISO9002 گردیده است . در حال حاضر دسترسی به متن های كامل ژورنال ها ، دیكشنری ها ، دایره المعارف ها و كتابهای الکترونیک از طریق امکانات متنوع این کتابخانه وجود دارد .
كتابخانه الکترونیک: تمام دانشجویان می توانند با استفاده از اینترنت از هرجا که مایل باشند به کتابخانه الکترونیک دانشگاه دسترسی پیدا کنند.
سالن های سخنرانی و كلاسها : كه به تجهیزات آموزش الكترونیكی مانند notebookو سیستم های صوتی مجهز شده اند .
مكان زندگی : در حال حاضر 17 ساختمان در دانشكده اصلی برای سكونت موجود می باشد كه می تواند بیش از 10000 دانشجو را در خود جای دهد . انواع مختلف اتاق های تك نفره ، 2 نفره، 3 نفره و 4 نفره در این ساختمان ها در نظر گرفته شده است . برای دانشجویان متاهل بیش از 200 واحد آپارتمان 2 خوابه مبله كه به اینترنت دانشگاه متصل است موجود می باشد .
امكانات موجود در هر ساختمان مسكونی : كافه تریا – سالن چند منظوره – نمازخانه – اتاق مطالعه – مركز اینترنت و كامپیوتر – زمین تنیس
از آنجایی كه تعداد خوابگاه های متاهلی محدود می باشد ، فراهم بودن مكان زندگی برای دانشجویان متاهل منوط به خالی بودن آپارتمان ها است.

تماس با ما:
تلفن:2226777 (خط ویژه)
موبایل:09125213622
فکس:22275151
آدرس: میرداماد- بین حصاری و شنگرف- جنب دارایی- ساختمان 138- طبقه 5- واحد 27
سایت: www.bestedu.ir

تحصیل در مالزی - تحصیل - مالزی - تحصیل در خارج از کشور - UTM - Study in Malaysia - Malaysia - Study - انواع دیكشنری برای موبایل - انواع دیكشنری برای موبایل


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: امیرحسین امیرشقاقی
ایمــیل:
تلفن:
22226777
موقعیت: تهران
آدرس: میرداماد- بین حصاری و شنگرف- جنب دارایی- ساختمان 138- طبقه 5- واحد 27
قیمت:
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 02 شهریور 1393
تاریخ انقضای آگهی:  جمعه 01 اسفند 1393
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 22 آذر 1394
بازديد: 1299
 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: امیرحسین امیرشقاقی
در مـورد: تحصيل در مالزي-UTM- Study in Malaysia
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به ايميل
ارسال به صندوق پيامها

برو بالا
novintabligh.com