نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

عوامل مشترک بين زوجين و خانواده درماني

در چارچوب رویكردهای زوج و خانواده ­درمانی مشكلات روان­شناختی بر اساس این دیدگاه تبیین می‌شود كه رفتار هر یک از اعضاء را نمی‌توان بدون توجه به بافتی كه در آن رخ می‌دهد درك نمود. به جای اینکه خاستگاه مشكلات یا پدیدآیی نشانه‌ها شخصِ «بیمار» در نظر گرفته شود، خانواده‌ درمانگرها چنین شخصی را فقط حاملِ نشانه (یا بیمار معلوم) دانسته و چنین پدیده‌ای را در حكم علامتی دال بر عدم تعادل یا بدكاركردی خانواده تلقی می­كنند. این نشانه‌ها دلالت بر آن دارد كه خانواده ثبات خود را از دست داده است و تلاش می‌كند كه دوباره سازگاری خود را به دست آورد یا به تعادل برسد. این موضوع كه نشانه‌ها به منظور كمك به حفظ ثبات خانواده پدیدار شده‌اند- و به عبارت بهتر خانواده‌های بدكاركرد به یك عضو «بیمار» نیاز دارند و خواهان آن هستند كه وی را به خاطر بهزیستی خانواده قربانی سازند- از ابتدا شالودة اساسی رویکردهای خانواده‌درمانی بوده است.

در تاریخ خانواده‌درمانی نیز مانند حیطه­های علمی دیگر تجدیدنظرهایی مشاهده می‌شود كه نشانة بررسی بیشتر دربارۀ برخی مفاهیم نظری و درمان­هایی است كه در زمان ظهور مورد پذیرش قرار نگرفتند و سال‌ها بعد و در شرایطی دیگر و تحت تأثیر یافته‌های جدید مورد بررسی مجدد قرار گرفته و بسیاری از رویکردهای نظری و درمانی را تحت تأثیر قرار داده‌اند.

بنیان‌های پژوهشی زوج و خانواده‌درمانی طی دو دهۀ گذشته تحول پیدا كرده‌ است. تلاش‌های پژوهشی اولیه پاسخی به این نیاز بود كه ثابت شود رویكردهای مختلف زوج‌ و خانواده‌درمانی از روش‌های پژوهش كنترل­شده و علمی استفاده می‌كنند. این روش‌ها برای اثبات اینكه حوزۀ خانواده‌درمانی یك حیطۀ علمی و مبتنی بر تحقیقات تجربی است، دارای اهمیت هستند. در واقع طی دو دهۀ گذشته ‌خانواده‌درمانی بنیادهای تحقیقی غنی و گسترده‌ای پیدا كرده است و مكاتب درمانی، عوامل مشتركی را ارائه كرده‌اند كه به قول لوبورسكی و همكارانش مشخصۀ همة درمان‌های خوب است.
ادامه مطلب در سایت راه فردا
http://iranravanshenas.ir/
روانشناسی


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: amin agahi
ایمــیل:
تلفن:
02188561758
موقعیت: تهران
آدرس: آدرس:شهرک غرب ، بلوار دریا،بین مطهری و شفق، پلاک 118، واحد 10
قیمت:
تاریخ ثبت آگهی:  پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395
تاریخ انقضای آگهی:  شنبه 29 خرداد 1395
تاريخ بروز رساني:  شنبه 01 خرداد 1395
بازديد: 9


 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: amin agahi
در مـورد: عوامل مشترک بين زوجين و خانواده درماني
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:

برو بالا
novintabligh.com