نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

مواد کاهنده مقاومت الکترکي زمين

مقایسه دو نوع مواد کاهنده مقاومت الکترکی زمین
این مقایسه بین دو ماده
الف) مخلوط خاک رس(یا بنتونیت) به اضافه خاک ذغال (یا خاک اره و یا کاه و ...) و یک نمک قابل حل در آب (سولفات منیزیم و یا کلرور سدیم و …) و آب .
ب)ماده AZP .
-1 در مخلوط الف هدایت لازم از مخلوط موجود در نمک حاصل می شود و تا زمانی که در این مخلوط آب و نمک وجود داشته باشد ،هادی برق بوده و زمانی که به هر دلیل یکی از دو ماده نمک و یا آب تمام می شود باقیمانده مخلوط هدایت خود را از دست داده و مقاومت بالایی پیدا می کند.
تمام شدن نمک به این دلیل است که نمک مخلوط در آب حل شده و به سمت پایین می رود .به همین علت در مواردی که برای اجرای چاه ارت از مخلوط الف استفاده می شود دریچه ای برای افزودن آب و نمک در چاه تعبیه می کنند و هر زمانی که مقاومت چاه بالا رود مقداری آب و نمک از این دریچه تزریق می نمایند.
تجربه نشان داده است که پس از گذشت زمان کوتاهی تزریق آب و نمک دیگر نتیجه نداشته و بی اثر است،زیرا تجهیزات مسی به کار رفته در چاه ارت تحت تاثیر آب و نمک خورده شده و بسته به نمک مصرفی به سولفات منیزیم و یا کلرات مس تبدیل خواهد شد.
متاسفانه در اکثر موارد ،اجرای سیستم ارتینگ با استفاده از مخلوط الف به علت عدم آگاهی و یا برای رفع تکلیف انجام می شود و بدین ترتیب صاحبان تاسیسات با اطمینان از اینکه تاسیسات آنها با داشتن سیستم ارتینگ از صدمات ناشی از فشارهای الکتریکی ناخواسته (مانند صاعقه) مصون خواهد ماند ،زمانی متوجه بروز صدمات می شوند که بسیار دیر شده است.
-2ماده ب AZP :
AZP-2-1 از یک ماده معدنی فعال شده درست شده است که مقاومت الکتریکی بسیار پایینی دارد .(1/2 اهم سانتیمتر-آزمایشگاه دانشگاه مهندسی برق دانشگاه تهران)
-2-2 مقاومت الکتریکی این ماده در گذر زمان ثابت و حتی کاهش می یابد. (آزمایشگاه دانشکده علم مواد دانشگاه صنعتی شریف)
-2-3این ماده در حالت خشک هادی برق بوده و استفاده از آب در زمان اجرای ارتینگ فقط به منظور ایجاد فشردگی بیشتر و تحصیل نتیجه بهتر است. (آزمایشگاه دانشکده برق دانشگاه صنعتی امیر کبیر)
-2-4این ماده از نظر شیمیایی خنثی بوده و بر اجزای هادی ارت بی اثر است (پارک علم و فن آوری خراسان)
-2-5این ماده در زمین های کاملا سنگی و صخره ای با راندمان بسیار بالا قابل استفاده است.
-2-6استفاده از این ماده نیازی به حفر چاه های عمیق ندارد ولی بهتر است برای جلوگیری از فرسایش مواد و همچنین فشردگی بیشتر ،تجهیزات و مواد ارت در عمق چند متری مدفون شود.
نتیجه:
با توجه به توضیحات ارائه شده ، بکارگیری از روش های سنتی و استفاده از مواد شماره الف چیزی جز اتلاف وقت ،سرمایه و پذیرش خطرات و صدمات ناشی از بروز فشار های الکتریکی ناخواسته برای تجهیزات و نیروی انسانی را در بر نخواهد داشت .لذا به کارگیری و استفاده از AZP می تواند سرمایه و اطمینان خاطر را برای صاحبان سرمایه به همراه داشته باشد و از هدر رفتن ارز جهت واردات محصولات مشابه خارجی (که بعضاَ دارای کیفیت بسیار نازل تری از AZP می باشند) جلوگیری می شود .

با تقدیم احترام
شرکت طلیعه ارتباطات پارسیان

ایمیل:PACKZAD@GMAIL.COM
تلفن:02144710766-- 02144726891
موبایل:09126974665
چاه ارت ایجاد چاه ارت ارتینگ


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: sadegh Pakzadmanesh
ایمــیل:
تلفن:
02144726891
موقعیت: مازندران
آدرس:
قیمت:
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 02 شهریور 1393
تاریخ انقضای آگهی:  جمعه 01 اسفند 1393
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 22 آذر 1394
بازديد: 30
 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: sadegh Pakzadmanesh
در مـورد: مواد کاهنده مقاومت الکترکي زمين
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به ايميل
ارسال به صندوق پيامها

برو بالا
novintabligh.com