نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

تحليل کسب و کار فست فود زنجيره اي عطاويچ

به دنبال تسخیر بازارعطاویچ را اکثر مخاطبان ایرانی با ساندویچ‌های غول‌آسایش می‌شناسند . به نظر می‌رسد این برند با شعار «یک غول خوشمزه» در تلاش است تمایزی را نسبت به رقبا در بازار ایران برای خود ایجاد کند. اگرچه مدل کسب‌وکاری فرانچایز به‌خوبی ایرانیزه نشده و کسب‌ و‌ کارها و مخصوصا فست‌ فود‌هایی که از این مدل کسب‌ و‌ کاری استفاده می‌کنند با ضعف‌های مدیریتی جدی مواجه هستند اما در این میان برخی از مشاوران برند بر این باور هستند که برندی مانند عطاویچ در حوزه مدل کسب‌وکاری فرانچایز اقدامات مثبتی را به نسبت سایر فست‌فود‌های زنجیره‌ای انجام داده اما هنوز در راستای شناخت گروه هدف خود با ضعف‌های جدی مواجه است و در حال حاضر نتوانسته به شناخت عمیقی از مخاطبان گروه هدف خود دست پیدا کند.

گروه مخاطبانقبل از اینکه فست‌فودی بخواهد وارد ارتباطات با مخاطب شود، باید اقداماتی را انجام دهد که اتفاقا در صنعت رستوران‌داری یکی از مهم‌ترین عناصر p4 است که درآمیخته بازاریابی به آن اشاره‌شده است. از لحاظ قیمت‌گذاری به نظر می‌رسد عطاویچ مخاطبان طبقه متوسط جامعه(c1 و c2) را هدف قرار داده است. هدف قرار دادن این گروه مخاطب در جانمایی شعبات عطاویچ نیز مشاهده می‌شود.اما سوال بزرگ این موضوع است که در انتخاب گروه مخاطب در همین اندازه که گفته شود، c1 و c2 کفایت می‌کند؟ یا این گروه هدف از نظر دموگرافیک، سبک زندگی و… نیز باید بررسی شود؟ به‌صورت کلی از رفتارهای برند عطاویچ و شواهد بیرونی آن مشخص است که این برند در بهترین شرایط صرفا از لحاظ دموگرافی گروه هدف خود را شناخته و عمیق‌تر مخاطبان خود را انتخاب نکرده است.

شناخت مخاطباناصل اول فرآیند بازاریابی شناخت مخاطب و درک نیاز اوست. سوال اینجاست که عطاویچ در نخستین قدم از فرآیند بازاریابی خود چند‌سطح از نیاز مخاطب را شناخته است؟ آیا صرفا دسترسی به نیاز بازگو شونده (Stated Needs) برای شناخت مخاطب کافی است؟ مسئله اینجاست که بخش‌بندی بازار، انتخاب گروه هدف و جایگاه‌سازی در رفتار برند عطاویچ دیده نمی‌شود و در شرایط فعلی هر مخاطبی در طبقه c1 و c2 می‌تواند گروه هدف عطاویچ باشد و این موضوع نشان می‌دهد که عطاویچ روی این موضوع به‌صورت عمیق مطالعاتی را انجام نداده است.
ادامه مطلب در سایت مگاشید
http://megashid.com/
سرمایه گذاری


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: amin agahi
ایمــیل:
تلفن:
02144291961
موقعیت: تهران
آدرس:
قیمت: 00000
تاریخ ثبت آگهی:  پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395
تاریخ انقضای آگهی:  دوشنبه 28 تیر 1395
تاريخ بروز رساني:  پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395
بازديد: 12


 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: amin agahi
در مـورد: تحليل کسب و کار فست فود زنجيره اي عطاويچ
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:

برو بالا
novintabligh.com