نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

وارد کننده و تامين کننده شيرآلات کشويي در سايز و آلياژ هاي مختلف و

شیركشویی (Gate Valve)
این شیر با حركت خطی برای شروع یا قطع جریان سیال مورد استفاده قرار¬ می¬گیرد. نام دروازه (Gate) از قرارگرفتن مجرابند در مقابل سیال مشتق گردیده است.
این شیرها جهت رساندن افت فشار به پایین ¬ترین سطح مورد استفاده قرار می¬گیرند. و قابلیت تنظیم جریان را ندارند.
(Hand wheel) در حقیقت دسته فلكه شیر است كه بوسیله یك مهره به ساقه شیر وصل گردیده و حركت آن در راستای عمودی محدود شده و چرخش آن باعث بالا آمدن و یا پائین رفتن ساقه (Stem) و در نتیجه مجرابند بر روی نشیمنگاه یا Seat ring می ¬نشیند. قسمت آب ¬بندی نیز مانع خروج سیال از كنارهای ساقه شده و شامل Packing¬ها، Gland¬و Gland flange¬ می¬باشد.
قسمتی كه Packing¬ها¬ درون آن قرار می¬گیرد (Stuffing box) گفته می¬شود. قسمتی از شیر كه در بالای بدنه قرار¬گرفته و به بدنه اتصال یافته سرپوش فلزی یا (Bonnet) نامیده می¬شود. Gate یا عضو مسدود¬كننده شیر¬های دروازه¬ای می¬تواند به صورت Parallel،Wedge ،Through-conduit یا Knife (تخت، گوه¬ای شكل، مجرای مدور یا چاقویی) باشد. در نوع صفحه موازی، عضو مسدود¬كننده یا Gate صفحه تخت با ضخامت یكسان می¬باشد، در حالی¬كه این قسـمت در نوع دوم گـوه ¬ای شكـل بوده و بازكردن شیر در این نوع راحت¬ تر از حالت Parallel می¬باشد. در ضمن میزان تنش وارده به صفحه در حالت گوه ¬ای كمتر است ولی به دلیل اینكه هنگام باز بودن شیر، جریان به قسمت بالا نیز راه می¬یابد، افت فشار آن بیشتر در این حالت بیشتر است و جریان مغشوش ¬تر می¬شود. در نوع سوم Gate صفحه ¬ای با مقطع مستطیلی است كه حفره -ای دایره¬ای شكل به اندازه مجرای ورودی شیر بر سطح آن ایجاد شده است. در نوع چاقویی، عضو مسدود¬كننده دارای لبه ¬های تیز است تا چنانچه ذراتی كه در نشیمنگاه قرار گرفته باشد، آنها را قطع كند و آب¬بندی بهتر صورت گیرد.
با توجه به سادگی ساختمان این شیر تعمیر و تعویض قطعات آن راحت ¬تر و كم هزینه¬ تر از بقیه شیرهاست.
شیر¬های كشویی بر اساس استاندارد API 600 یا BS1414 طراحی و ساخته می ¬شوند. و استاندارد Face to Face آنها بر¬اساس ANSI B16.10 و End Flange آنها بر¬اساس MS SP44 و در صورت درخواست بر روی اجزاء شیر استاندارد NACE MR0175 جهت گاز ترش نیز اعمال می¬گردد.
موارد كاربرد Gate Valve
این شیرها بیشتر در محل¬ هایی به كار می ¬روند¬كه بخواهند جریان سیال را به طور كامل بسته یا باز نمایند. از خواص ¬این شیر می¬توان به كم بودن افت فشار در طول آن اشاره نمود. به همین دلیل در سر راه لوله ¬های با طول زیاد از این شیرها استفاده می¬شود.
یك Gate Valve برای محدوده وسیعی از سیالات می¬تواند مورد استفاده قرار گیرد و در هنگام بسته ¬شدن آب¬بندی خوبی دارد.
مهم¬ترین موارد استفاده از این شیرها در مایعات ویسكوز (چسبنده) همانند گریس¬های سبك، روغن¬های سنگین و سایر سیالات غیر قابل اشتعال می¬باشد.
مجرابند این شیر وقتی¬که بطور كامل باز می‌شود، از مسیر عبور جریان حذف می‌شود. این خاصیت باعث از بین رفتن هرگونه مقاومتی در شیر هنگامی ¬که باز است می‌گردد. وقتی که شیر کاملاً بسته شد یک حلقه مجرابند را آب¬بندی¬ می‌کند. با قرارگیری مجرابند درداخل حلقه آب¬بندی، نشتی به مقدار زیادی كاهش می¬یابد و حتی امكان دارد مقدار نشتی به صفر نیز نزدیك گردد.
دو نوع Gate Valve وجود دارد:
(Double Disk Gate)
نوع اول كه به نام موازی معروف است بر اساس استفاده از یك مجرابند تخت دروازه¬ای كه در بین دو نشیمنگاه موازی قرار گرفته تشكیل گردیده است. (جریان بالادست وجریان پائین دست) این شیرها همچنین دارای یك لبه تیز در قسمت پائین خود می¬باشند كه این لبه تیز برای برش و از بین بردن ذرات جامد ورودی به شیر می باشد.
مزیت مهم این قبیل شیرها این است كه علاوه بر بكار رفتن برایValve Seat های نامتـقارن،می¬توانند برایValve Seat های زاویه¬ای نیز بكار روند.
(Wedge Gate)
نوع دیگر از این شیرها بنام Wedge¬Gate (¬مجرابند گوه¬ای ¬شكل)¬ می¬باشد. دراین نوع از شیرها از دو نشیمنگاه مورب ویك مجرابند مورب استفاده می¬گـردد. (به منظور امكان بسته شدن ¬در حالت (Shut Offهمـان¬طور که می¬دانیم ساقه مجـرابند را بالا و پایین می¬برد و بدین ¬ترتیب مقدار باز و بسته کردن شیر را کنترل می¬کند. فراموش نکنیم که در این شیرجهت حرکت سیال کاملاً مستقیم بوده و در صورتی که شیـر کاملاً باز باشد Gate از مسیر جریان خارج شـده و افت فشار به حداقل می¬رسد همچنین تلاطم جریان بسـیار کم است. در حالت باز شدن شیر، مسیر جریان در یك وضعیت غیر خطی رشد كرده¬ كه متناسب با میزان درصد باز شدن شیر می¬باشد. این بدان معنی است كه نسبت جریان با حركت محور شیر بطور یكسان تغییر نمی¬كند و بیشتر تغییر جریان به وجود می¬آورد و همین عامل باعث فرسایش مجرابند و نشیمنگاه آن شده و ایجاد نشتی می¬نماید (در صورت استـفاده از حالت تنظـیمی برای شیر)، به همین دلیـل این شیر برای تنـظیم جریان مورد استفاده قرار نمی¬گیرد.
تامین کننده شیر فلکه - شیر فلکه - شیر کشویی - شیر فلکه کشویی - فروشنده شیرالات - شیر سوزنی - شیر فلکه سوزنی - شیر گازی - بال ولو - شیر توپی


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: nika pouramin
ایمــیل:
تلفن:
021-33908003-33908026
موقعیت: تهران
آدرس: تهران - خیابان خیام
قیمت: تماس بگیرید
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 02 شهریور 1393
تاریخ انقضای آگهی:  جمعه 01 اسفند 1393
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 22 آذر 1394
بازديد: 12


 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: nika pouramin
در مـورد: وارد کننده و تامين کننده شيرآلات کشويي در سايز و آلياژ هاي مختلف و
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:

برو بالا
novintabligh.com