نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

سنسور کرنش

سنسور کرنش، یک مقاومت بسیار کوچک می¬باشد که در برابر تغییر شکل اجسام کشیده شده و این کشیدگی باعث تغییر مقاومت آن می¬شود. بدین ترتیب، تغییر نسبی در مقاومت اندازه¬گیری تنش¬های مکانیکی، به وجود آمده در عضو مورد آزمایش را امکان پذیر می¬کند. سیم مبدل از فلزاتی مانند: کونستانتان، نیکروم یا یک آلیاژ آهن، آلومینیوم و کرم، انتخاب می¬شود که دارای حساسیت نسبی زیاد x=(∆r ⁄ r)/(∆l ⁄ l) ، ضریب حرارتی کم و مقاومت ویژه زیاد می¬باشد.
کلیات نصب سنسور کرنش
آماده سازی سطح
باید سطح قطعه قبل از نصب، آماده سازی شده و با استفاده از تمیز کننده¬ها، سمباده¬های مناسب کاملاً صاف گردد. این آماده سازی کمک می¬نماید تا چسبیدن سنسور به سطح با کیفیت بالا انجام شود، تا در صورت تغییر شکل جسم، سنسور نیز تغییر نماید. این شیوه آماده سازی با توجه به شرایط آزمون و جنس قطعه، تحت آزمون می¬تواند متفاوت باشد.
در این مرحله باید تمامی سطوح با استفاده از سمباده زبر، تمیز شده و انواع چسب و کثیفی¬های سطح تمیز گردد.
در این مرحله با استفاده از سمباده بسیار نرم، سطح جسم صیقل کاری می¬شود. باید دقت گردد میزان کیفیت سطح تآثیر بسیار مهمی روی اندازه گیری کرنش دارد.
سطح کار با استفاده از یک حلال مناسب شسته شده تا تمامی روغن و گریسها و چربی های سطحی تمیز گردد. مراقب باشید که حلال باعث خرابی شیمیایی سطح فلز نگردد.
سطح فلز را با یک اسید متوسط و یا حالت دهنده فلز تمیز نمایید و با استفاده از یک سمباده متوسط صیقل داده و با استفاده از یک دستمال بدون پرز تمیز نمایید. سپس دوباره سطح را با استفاده از یک ماده خنثی تمیز نموده و با استفاده از یک دستمال بدون پرز و یا پد، هرگونه ذرات و گرد وغبار را از روی سطح خارج نمایید.
شیوه چسباندن کرنش سنج
برای هر چسب کرنش سنج، کارخانه سازنده، شیوه مخصوص آماده سازی چسب را ارائه نموده است که باید رعایت گردد. بطور مثال ممکن است چسب از نوع اپوکسی دو جزیی باشد که باید بر اساس روش ترکیب گفته شده، ابتدا مخلوط شده و در دمای مناسب، چسب نهایی تهیه گردد. بعضی از چسب ها مانند SG496 و SG496 که در دمای عادی آماده میشوند، دارای حلال میباشند که قبل از استفاده، از نداشتن تأثیر روی سطح قطعه آزمایشی باید مطمئن شوید.
ابزار و سطوح آماده سازی چسب را قبل از استفاده با حلال مناسب تمیز نموده و روغن زدایی نمایید. می¬توانید از یک شیشه برای سطح آماده سازی چسب استفاده نمایید و به هیچ عنوان از دست، برای آماده سازی استفاد ننموده و کرنش سنج را با ابزار جابجا نمایید. ممکن است ذرات و کثیفی های دست به چسب منتقل گردد.
با استفاده از پنس، کرنش سنج را از بسته خارج نمایید و روی سطح کار بطوریکه ریبون و یا پد آن به سمت بالا باشد قرار دهید، یک چسب شیشه ای و یا تفلونی(در صورت نیاز به آماده سازی چسب در دمای بالا) روی کرنش سنج بچسبانید. چسب شیشه ای را از روی سطح چسپانده شده بلند نماایید بطوریکه کرنش سنج نیز با آن از روی قطعه کار بلند گردد .سطح کار را به چسب محصوص آغشته نمایید سپس چسب شیشه ای بلند شده به همراه کرنش سنج را دوباره روی قطعه کار چسبانده و با نیروی دست مناسب فشار دهید تا بخوبی کرنش سنج به قطعه محکم شود . در انتها چسب شیشه ای را از روی آن برمیداریم. همین فعالیت را برای قسمت ترمینال کرنش سنج استفاده مینماییم.
دستگاه کرنش سنج
دستگاه کرنش سنج این تغییرات مقاومت را در سرعت بالا و دقت بالا اندازه گیری و ثبت نموده و میزان تنش و نیروی وارد شده به جسم را در راستای کرنش، اندازه گیری می نماید. سنسورهای این دستگاه، بر اساس جنس و شرایط اندازه گیری بسیار متنوع میباشد.این دستگاه در صورت استفاده از پل های مقاومتی مناسب امکان خوانش سنسورها بصورت یک چهارم ،نیمه و کامل را دارا میباشد.
حسگر کرنش - اندازه گیری کرنش - آنالیز سازه - بررسی خستگی سازه - کرنش سنجی بی سیم


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: شرکت توسعه قوای محرکه دینا (دینا موتور)
ایمــیل:
تلفن:
77726926- 77733216- 77760166- 77760150
موقعیت: تهران
آدرس: تهران- فلکه اول تهرانپارس- خیابان امیری طائمه (گلبرگ)– خیابان فریدون ملکی (111) پلاک 46- واحد 4
قیمت: تماس بگیرید
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 17 مرداد 1395
تاریخ انقضای آگهی:  سه شنبه 16 شهریور 1395
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 17 مرداد 1395
بازديد: 7


 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: شرکت توسعه قوای محرکه دینا (دینا موتور)
در مـورد: سنسور کرنش
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:

آگهي هاي اين شخص

دستگاه کرنش سنج


در مباحث استحکام و مقاومت سازه، مهمترين پارامتر بررسي، نيروي وارد شده بر جسم در واحد سطح و بررسي رفتارهاي تغيير شکل آن مي¬باشد. براي اندازه گيري ميزان تنش وارد شده، ...

تهران - 08/05


برو بالا
novintabligh.com