نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

دستگاه رسوب زداي مغناطيسي آب

رسوب زدای مغناطیسی آب


اولین و تنها تولید کننده آهن ربا در ایران و خاورمیانه


محصولی جدید و موثر برای رسوب زدایی دستگاههای صنعتی و خانگی که با آب کار میکنند

دارای تائیدیه فنی عملکرد از سازمان اتكا، پلار و سهامی ذوب آهن اصفهان

یکی از مشکلات دستگاههای صنعتی و خانگی که با آب کار میکنند ناشی از جرمی است که درون لوله ها بسته میشود. کارخانجات صنعتی و کارگاهها سالانه مجموعا دهها میلیارد ریال برای تمیز نمودن ویا تعویض قطعات و خرید مواد شیمیایی برای شستشو لوله ها هزینه میکنند، همچنین هزینه توقف تولید و فرایندها را لازم است به این موضوع اضافه نمود که بیش از هزینه های تعمیرات می باشد. اکثر کشورهای جهان با مشکل سختی آب مواجه هستنداز طرفی مواد شیمیایی مصرفی صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می نماید که به سادگی قابل ترمیم و یا جبران نیست. با افزایش آلودگی کره زمین و وجود باران های اسیدی که سبب تولید اسید کربنیک با غلظت بیشتری میشود این زمینه را بوجود آورده تا توان حلالیت املاح افزایش یابد که خود باعث افزایش سختی آب میگردد. وجود سالهای خشک و کم باران نیز مزید بر علت شده و غلظت املاح را افزایش میدهد. همه این مشکلات و هزینه ها با پدیده ای جدید و موثر به نام دستگاه رسوب زدای مغناطیسی قابل حل می باشد.

آب به عنوان ماده ای فراوان و ارزان به وفور برای مقاصد فراوانی در صنعت استفاده می شود. اما در اكثر موارد به دلیل پایین بودن كیفیت آب و همچنین وجود املاح و مواد معدنی فراوان در آب، محدودیت هایی برای صنعتگران به وجود می آورد. از این رو بشر كوشیده به روشهای مختلف این محدودیت ها را برطرف كند. روشهای مختلفی در این زمینه وجود دارد.كه اكثرا با صرف هزینه های هنگفت و زمان همراه است. مایلم این افتخار را داشته باشم شما را با یكی از جدید ترین و كم هزینه ترین روش سختیگیری و تصفیه آب آشنا كنم.


چگونه آبها سخت میشوند

وقتی باران شروع به باریدن می كند ، كمی از گاز CO2 هوا را جذب میکند و وقتی به زمین می رسد بخشی از املاح موجود در خاك را كه شامل آهك و منیزیم می باشد را در خود حل می كند و تشكیل بی كربنات می دهد واكنش مذكور بصورت زیر است:
CaCo3 + CO2 + H2O ------ Ca(HCO3)

بی كربناتها در آب معمولی رودخانه ها و آب چاه ها كه منابع اصلی مصارف انسان می باشد حضور دارند . وقتی این منابع آبی تحت حرارت قرار می گیرند واكنش ذیل رخ می دهد كه از نظر شیمیایی بصورت زیر است :
Ca(HCO3) ------ CaCO3 + H2O + CO2

ملاحظه می شود كه املاح تحت حرارت از آب جدا می شوند . در این حالت املاح فوق در سیستمهای لوله كشی و مجاری دستگاهها شروع به رسوب گذاری می نماید و این آغاز مشكلات می باشد كه سالانه دهها میلیارد دلار در جهان صرف تمیزكاری سیستمها و تعویض قطعات می گردد.

درتصاویرذیل برخی مشکلات ملاحظه میگردد:

مبدل حرارتی قبل از نصب رسوب زدای مغناطیسی پس از یکسال کار
cry.png
rsb_rosobgerefte.jpg

مبدل حرارتی قبل از نصب رسوب زدای مغناطیسی پس از یکسال کار
amazed.png
اثر لایه رسوب بر روی المنت حرارتی مشاهده میشود:
rsb_rosobgerefte2.jpg


آثار مخرب رسوبات بصورت زیر است :

1. كاهش آهنگ انتقال حرارت

2. كاهش جریان آب

3. مسدود شدن شیرهای آب

4. مسدود شدن انواع نازلهای صنعتی

5. با افزایش ضخامت لایه رسوب جداره های فلزی تحت حرارت بیشتر قرار گرفته و از بین می روند .

6. افزایش هزینه های عملیاتی برای تمیزكاری شیمیایی ـ برس كاری

7. ایجاد خوردگی از طریق الكترولیز بین لایه رسوب و فلز بدنه

8. ایجاد زمان توقف در كارخانجات و افزایش هزینه های تولید

9. افزایش میزان آلودگی محیط زیست

10. افزایش میزان سوخت ناشی از لایه املاح كه سبب كاهش انتقال حرارت می شود .

11 - افت فشار و كاهش دبی جریان آب

12- تركیدن لوله ها بر اثر فشار بیش از حدی كه به دلیل گرفتگی بر آنها وارد می گردد .

13- كوتاه شدن عمر لوله

14- گرفتگی لوله ها

15- كاهش راندمان كار مبدل ها و موتور خانه ها

16- رسوب ایجاد شده بر منافذ آبپاش ها و قطره چكانها و كاهش دبی و ایجاد اخلال در آبیاری مناسب

17- رسوب ایجاد شده در سیستم های آب خوری طیور نظیر نیپل كه در پایان دوره با مصرف مبالغ هنگفتی با مواد شیمیایی رسوب زدایی می شود.

18- سوراخ شدن لوله ها در اثر استفاده از مواد شیمیایی و جرم گیرها برای رسوب زدایی

19- كاهش راندمان كار لوازم حرارتی و برودتی ماند آب گرمكن ، پكیج ، برج های خنك كننده و كندانسور ها

20- رسوب ایجاد شده بر روی سطوح المنت ها ماند عایقی قوی در برابر انتقال حرارت عمل نموده و در نتیجه در اینگونه لوازم از قبیل انواع لوازم خانگی ، پكیج ها و ... بواسطه ایجاد رسوب شاهد اتلاف انرژی زیادی هستیم .

21- و ...


آب دارای دو نوع سختی است . سختی موقتی كه ناشی از كربناتهای كلسیم و منیزیم است و دیگری سختی دائمی كه ناشی از كلریدها و سولفاتهای كلسیم و منیزیم می باشد . دستگاه رسوب زدای مغناطیسی دو نوع رسوب را پاك می نماید .
وقتی یك بویلر در فشار كم کار می نماید تنها 0.6 mm لایه رسوب سولفات كلسیم می تواند 180°C افت حرارت ایجاد کند . بخاطر پایین بودن ضریب انتقال حرارت وجود 25 mm لایه رسوب كلسیت (CaCO3) انتقال حرارت را تا 95% كاهش می یابد و 0.5 mm رسوب SiO2 (سیلیس) می تواند 90% انتقال حرارت را كاهش دهد .


در نمودار زیر تلفات انرژی ناشی از ضخامت رسوب را نشان می دهد :
suprised.png
graph.gif


مزایای استفاده از ضد رسوب های مغناطیسی :

- جلوگیری از تشكیل رسوب بر روی سطوح تجهیزات و تأسیسات

- از بین بردن رسوب قبلی موجود بر روی سطوح داخلی لوله ها و تجهیزاتی كه در مسیر آب قرار دارند .

- كاهش چشمگیر خوردگی و در نتیجه افزایش طول عمر سیستم های صنعتی

- عدم توقف خطوط تولید جهت انجام رسوب زدایی

- تسریع جذب آب توسط گیاهان و سهولت توسعه ریشه ها و استحكام آنها

- عدم انسداد و پرشدگی خلل و فرج خاك توسط رسوبات بویژه كلسیت و در نتیجه تخلخل و پوكی خاك

- كاهش قابل توجه و چشمگیر بار میكروبی

- مغناطیسه نمودن مولكولهای آب و ایجاد ساختمان هشت وجهی در آنها كاملاً هماهنگ و منطبق با مایعات بدن می باشد . دقیقاً مانند آب چشمه های معدنی .

- مصرف انرژی بسیار پایین

- كاهش هزینه تعمیر و نگهداری و بدون نیاز به اپراتور و كاربر

- نصب آسان ، سریع و ارزان و عدم نیاز به راهبری ، سرویس و برقمكانیزم كار دستگاه
رسوب ناشی از املاح كلسیم در آّب در سه سیستم فازی متبلور می شوند كلسیت ، آراگونیت ، واتریت وقتی آب كه دارای املاح گوناگون است تحت حرارت قرار می گیرد شروع به رسوب گذاری نموده و رسوب آن از نوع كلسیت می باشد ، رسوب مذكور دارای مشخصات ذیل است: شدیدا" چسبنده بوده ـ ضریب هدایت حرارتی پایین داشته و در زیر میكروسكوپ توده ای شكل است . وقتی همان آب از میدان مغناطیسی عبور می نماید آهك آن در فاز آراگونیت متبلور شده كه تمایل به چسبیدن نداشته و در زیر میكروسكوپ میله ای شكل و ناپایدار می باشد . تغییر در سیستم تبلور باعث می شود كه رسوبات بصورت محلول باقی مانده و تمایل به چسبیدن در لوله ها را نداشته باشد . در سیستمهای باز که آب از لوله عبور می نماید هیچ رسوبی تشکیل نشده و در سیستم های بسته مانند كولرهای آبی ومانند آن سبب می شود كه جرم بسته شده بر روی پوشالها تمیز شده و جرم تشكیل شده در كف كولرهای آبی نیز سخت نبوده و به آسانی پاك می گردد و بخشهای فلزی مقاومت بیشتری در برابر خوردگی خواهند داشت . توجه داشته باشید در این سیستم ها آب با قطعات مغناطیسی در تماس نبوده، همچنین به آب چیزی اضافه یا از آن كم نمی شود و تنها رسوبات بصورت محلول عبور می نمایند و در سیستمهای بسته رسوبات به آسانی تمییز می گردند.


روش نصب
دستگاه رسوب زدای مغناطیسی قابل نصب بر روی انواع لوله های پلاستیكی ـ لاستیكی ـ پلی اتیلنی ـ برنجی ـ مسی و آلومینیومی می باشد . این دستگاهها قابل نصب بر روی لوله های فلزی آهنی نمی باشند . زیرا شاره مغناطیسی به جای آنكه وارد آب شود ، وارد جدار آهنی لوله می گردد . در مكانهایی كه از این نوع لوله ها استفاده می گردد لازم است بین 30 تا 40 سانتی متر از لوله آهنی تبدیل به لوله ها از نوع بالا شده و دستگاه بر روی آن قسمت نصب می گردد .

rsb_ghetee3_smal.jpg


کاربردها:

- بویلرها

- مبدلهای حرارتی

- واحدهای شیمیایی

- سیستمهای آبیاری کشاورزی

- سیستمهای مرکزی آب کارخانجات

- استخرها

- آبگرم کنهای خورشیدی

- پتروشیمی

- واحدهای کاغذ سازی

- برجهای خنک کننده

- پالایشگاه ها

- کارگاه های شستوشوی خودرو

- کارگاههای آماده سازی بتون

- لباسشوها مجهز به سیستم آب گرم

- چاههای آب

- انواع دوشها و نازلها صنعتی وخانگی

- برج های خنك كننده و مبدل های حرارتی

- سیستم شوفاژ ، پكیج یونیت

- چیلرها ، ایرواشرها و تهویه مطبوع

- بویلرهای آب ، منابع كویلی

- استخر ، سونا ، جكوزی و كارواش

- صنایع غذایی و لبنی ، خطوط تولید نوشابه و آب معدنی

- هتل ها ، رستوران ها ، بیمارستان ها و مراكز دندان پزشكی

- سیستم های خنك كننده نورد دستگاههای چاپ

- دستگاههای تزریق پلاستیك

- خطوط نورد فلزات

- كوره های القایی ، خطوط و قالبهای ریخته گری ، پرس هیدرولیك

- كارخانجات نساجی ( شستشو ی الیاف )

- كشاورزی ( آبیاری بارانی و قطره ای )

- سیستم های خانگی نظیر كولر آبی ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، قهوه جوش و شیر آب گرمكن و آب سرد كن

- كارگاههای تولید و تكثیر ماهیان خاص و پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی

- كارگاهای پرورش ماكیان اعم از مرغداری های تخم گذار و گوشتی

- دامداریها وگاوداریهای شیری

- و...

دارای تائیده از :
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مصلح
سازمان اتكا - شركت سهامی مزعه نمونه

شركت سهامی ذوب آهن اصفهان

شركت پلار
rsb_lole.jpg

آب مغناطیسی برای کشاورزی

افزایش جمعیت و نیاز روز افزون به مواد غذایی ، بشر را به سمت بهره برداری غلط از منابع آب و خاک سوق داده و این در حالی است که پایداری بخش کشاورزی را زیر سوال برده است . عدم مصرف مواد آلی و همچنین مصرف بی رویه آب ، سم و کود شیمیایی باعث افزایش تراکم خاک ، افزایش وزن مخصوص و کاهش نفوذ پذیری خاک گردیده است . به همین دلیل ساختمان خاک سفت شده و شرایط مساعدی برای رشد و توسعه ریشه گیاه وجود ندارد .
با توجه به روند کاهش زمین های حاصلخیز و کمبود آب خصوصاً در بخش کشاورزی محققین را واداشته تا با اختراع دستگاه رسوبزدا گامی بزرگ در جهت کاهش مشکلات و معضلات این بخش بردارد. در رسوب زدایی، یک میدان مغناطیسی پیچیده و کمپلکس ، با اعمال نیرو بر روی یون های املاح رسوب گذار ( که عمدتاً از نوع بی کربنات های محلول بوده و از عوامل اصلی سختی آب می باشند ) ، آنها را از حالت یونی خارج کرده و به شکل مولکولی تبدیل می کند .
ماحصل این پروسه ، تبدیل کریستال یونی ( کمپلکس کلسایت در متداول ترین فرم که رسوبی سخت و پیچیده از خود بجا می گذارد ) به کریستال مولکولی ( کمپلکس آراگونایت در متداول ترین فرم که نرم و غیر چسبنده است ) می باشد . مولکول های حاصله به یکدیگر ملحق شده ( پدیده دانه برفی یا Snow ball ) و در آب بصوربت شناور باقی می ماند و بدین سان نه تنها رسوب گذاری املاح متوقف می گردد ، بلکه امکان حذف این املاح معلق نسبتاً ساده نیز امکان پذیر خواهد گردید . از سویی دیگر با آزاد شدن مولکول های آب درگیر در هیدراتاسیون املاح رسوب گذار ، کاهش بیش از 10 % کشش سحطی آب و افزایش حلالیت آب ، رسوبات پیشین نیز از جداره رها شده و در آب حل خواهند شد .
کشاورزان و باغداران در اکثر مناطق کم آب کشور به منظور استفاده بهینه از آب ، از سیستم آبیاری تحت فشار استفاده می کنند . این در حالیست که سختی بالای آب آبیاری و محتوای بالای کربنات و بی کربنات کلسیم و منیزیم موجب تشکیل رسوب و ایجاد گرفتگی در لوله ها ، خصوصاً در نازلها و قطره چکانها میشود .نمکهای موجود در خاک و آب در سطح خاک جمع شده و موجبات معضل شوره زایی و سفت شدن خاک را فراهم می کند که تجمع نمکها در اطراف ریشه ها باعث کاهش رشد گیاه شده که همان پیری زود رس است .
حلالیت آب به دلیل آزاد شدن مولکولهایی که تا به حال درگیر یونهای فوق الذکر بوده اند بالا رفته و با افزایش حلالیت آب ، کشش سطحی کاهش یافته و به دنبال آن خاصیت خیس کنندگی و یا تر شوندگی خاک افزایش می یابد . در نتیجه این فرآیند ، ظرفیت نگهداری آب در خاک افزایش یافته و میزان تبخیر در سطح خاک نسبت به آبیاری معمولی کاهش می یابد ، که خود موجب پائین آمدن زمان آبیاری و صرفه جویی در مصرف آب می شود .
با بالا رفتن حلالیت آب جذب کود و نمکهای خاک توسط گیاه افزایش می یابد که این موضوع به ارتقاء کیفیت و رشد بیشتر محصول کمک می کند . در نتیجه خاک سفت ( کلوخی ) که مانع رشد ریشه های گیاه بودند به خاک نرم تبدیل شده و ریشه زائی گیاه را موجب می شود و به تبع آن ، گیاه شاداب تر شده و مواد غذایی را بهتر در اختیار برگها قرار می دهد که خود افزایش فتوسنتز ، کمیت ، کیفیت و زود رسی حدود ( 10 تا 20 روز ) محصول و نیز سطح سبز و تراکم یکنواخت و رفع مشکل آبسوزی در آبیاری بارانی را به ارمغان می آورد . با استفاده از این آب ، کود و سم در آب بهتر حل شده و جذب آن نیز سریع تر و آسانتر شود ، در نتیجه با مصرف کود کمتری به نتیجه دلخواه خواهیم رسید و از این لحاظ نیز صرفه جویی خواهیم داشت .
در بخش دام و طیور هم بالا رفتن حلالیت آب باعث می شود دارو و مکمل های غذایی و ویتامین ها بهتر و راحت تر حل شده و دیگر رسوبات ژلاتینی در تانک دارو نخواهیم داشت ، علاوه بر آن دارو بهتر جذب بدن دام و طیور شده و اثر مطلوب تری می گذارد و با مقدار داروی کمتری به نتیجه دلخواه رسید و همین خود باعث صرفه جویی در مصرف داروها و مکمل ها ی غذایی می شود

فرآیند تشکیل رسوب :

یون های کلسیم و منیزیم ) Ca , Mg ( همواره به مقادیر متفاوتی در آب حل شده که این امر موجب سختی آب میگردد . فرآیند تشکیل رسوب در آبهایی که سختی بالایی دارند سه عامل مهم نقش اساسی دارند که عبارتند از : دما ، سطح قلیایی سیال و فشار .
افزایش دما باعث کاهش حلالیت قلیایی خاکی و ترکیبات آنها ( بارزترین نمونه آن کلسیم می باشد )در آب شده که با افزایش سطح قلیایی و کاهش فشار آب رسوبگذاری اتفاق خواهد افتاد بدین سان اولین لایه از رسوب به جداره های لوله و سایر تجهیزات که در مسیر جریان آب قرار دارند تشکیل می شود که این لایه تشکیل شده به عنوان پایه ای جهت نشست رسوبات بعدی می باشد که بدین ترتیب با گذشت زمان لایه ها افزایش یافته و بشکل دوایر متحد المرکز افزایش رسوب را در پی داشته که در صورت ادامه رسوب گذاری این دوایر تنگ تر شده و در پایان باعث انسداد کلی مسیر عبور آب می گردد .

چگونگی عملکرد ضد رسوب های مغناطیسی :

در ضد رسوب های مغناطیسی ، میدان اعمال شده بر جریان آب عبوری ، یک میدان مغناطیسی بسیار قوی از گونه ای از آهن رباهای خاص بوده که تغییراتی را در نحوه آرایش بارهای الکتریکی و مولکولهای آب ایجاد می نماید . از آنجا که مولکولهای آب بصورت نامنظم قرار داشته و بارهای مثبت و منفی آنها در جایگاه طبیعی خود قرار ندارد میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط این ضد رسوب ها باعث می شود تا مولکولهای آب از حالت بی نظمی بصورت مرتب در آمده و سطح تماس آنها با یکدیگر کاهش یابد که این فرآیند به معنی افزایش مولکولهای آزاد آب و در نتیجه بالا رفتن قدرت حلالیت آب می باشد . با توجه به بالا رفتن قدرت حلالیت آب بدیهی است که رسوبات تشکیل شده از قبل بر روی سطوح مسیر جریان آب پس از گذشت مدت زمانی که به ضخامت رسوب و دبی جریان آب بستگی دارد از بین می روند .


مزایای استفاده از ضد رسوب های مغناطیسی :

- جلوگیری از تشکیل رسوب بر روی سطوح تجهیزات و تأسیسات

- از بین بردن رسوب قبلی موجود بر روی سطوح مدار و تجهیزاتی که در مسیر آب قرار دارند .

- کاهش چشمگیر خوردگی در سیستم و مسیرهای انتقالی

- افزایش طول عمر سیستم ها

- رفع نیاز به روش های سنتی رسوب زدایی

- تسریع جذب آب توسط گیاهان و سهولت توسعه ریشه ها و استحکام آنها

- عدم انسداد و پرشدگی خلل و فرج خاک توسط رسوبات بویژه کلسیت و در نتیجه تخلخل و پوکی خاک

- عدم مصرف انرژی

- کاهش هزینه تعمیر و نگهداری

- کاهش قابل توجه و چشمگیر بار میکروبی

- نصب آسان ، سریع و ارزان و عدم نیاز به راهبری ، سرویس ، خدمات و شارژ


خلاصه :
تنها با نصب تجهیزات رسوب زدای مغناطیسی
آب بر روی لوله خروجی چاهها ، لوله های آبیاری بارانی ایستگاه های کنترل مرکزی آبیاری قطره ای و ایستگاه های پمپاژ مزایای زیر برخوردار شوید :

- صرفه جویی در مصرف آب آبیاری تا 30 %

- نفوذ آب در اعماق بیشتر خاک و اصلاح خاک

- زودرسی حدود 10 تا 20 روز و رسیدگی یکنواخت محصولات

- صرفه جویی در مصرف کود

- رفع آبسوزی در آبیاری بارانی تا 100 درصد

- افزایش عملکرد محصول تا بیش از 80 %

- بهبود طعم و مزه محصول و افزایش کیفیت و کمیت آن

- پیشگیری از گرفتگی نازل ها ، قطره چکان ها و افشانکها در آبیاری قطره ای

- پیشگیری از تشکیل رسوب و گرفتگی و خوردگی

- کاهش هزینه تولید

- کاهش هزینه نگهداری خطوط انتقال آب

- حفظ تخلخل و پوکی خاک

- عدم رسوب در داخل خطوط و قالبهای صنعتی

- افزایش کیفیت محصول صنایع تبدیلی و غذایی

- افزایش عمر مفید ماشین ها و تأسیساتی که مربوط به آب می باشد .


قیمت :
قیمت این محصول در شرایط، مسافت و مساحت های مختلف قیمت های متفاوتی را پیدا می كند. لطفاً جهت دریافت قیمت دقیق دستگاه برای مصرف تان همین حالابا شماره 09127032259(مهندس ابراهیمی) تماس حاصل نمائید. گفتنی است است با توجه به تولید این محصول در داخل علاوه بر سازگار بودن با شرایط آب و هوائی كشورمان قیمت آن نیز دارای اختلاف بسیار قابل ملاحظه ای با نمونه های وارداتی آن می باشد.


جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا سفارش با شماره زیر تماس حاصل نمائید:

09127032259 مهندس ابراهیمی


لازم به ذكر است تنها توزیع كننده عمده و تولید كننده این محصول در ایران شركت تابان مغناطیس می باشد.


اطلاعات كاملتر در آدرس :
http://mdir.ir/page.php?35
رسوب زدا - رسوب زدای - آب - اتصالات - لوله - گرما - دستگاه های كاهش وزن - قیمت ترمیم دندان - كولر آبی انرژی - تولید لوازم الکتریکی


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: Mr.Ebrahime
ایمــیل:
تلفن:
09127032259
موقعیت: اصفهان
آدرس: اصفهان
قیمت: متفاوت اما مناسب
تاریخ ثبت آگهی:  شنبه 19 تیر 1395
تاریخ انقضای آگهی:  پنجشنبه 16 دی 1395
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 20 تیر 1395
بازديد: 165


 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: Mr.Ebrahime
در مـورد: دستگاه رسوب زداي مغناطيسي آب
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:

آگهي هاي اين شخص

دستگاه رسوب زداي مغناطيسي آب


رسوب زداي مغناطيسي آباولين و تنها توليد کننده آهن ربا در ايران و خاورميانهمحصولي جديد و موثر براي رسوب زدايي دستگاههاي صنعتي و خانگي که با آب کار ...

اصفهان - 04/20

کورين ارزان


کورين ارزان - زودياکاجراي ارزان کورين با متري 195هزار تومانتوسط استادکار ماهر در محلزودياک : با پرداخت کمترين هزينه ، زيباترين ها را داشته باشيد.اندازه صفحات ...

اصفهان - 04/20


برو بالا
novintabligh.com