نوین تبلیغ
سامانه تبلیغات و نیازمندیهای اینترنتی

مستند هفت رخ فرخ ايران زمين + شکوه تخت جمشيد

هفت رخ فرخ ایران:
نام مستندی فوق العاده است که در آن هفت هزار سال تاریخ تمدن ایران زمین را به تصویر کشیده شده است و نمادهای هر دوره از تاریخ ایران را در کنار یکدیگر به مخاطب ارائه می کند.

پیش از این در اثر گرانقدر دیگری فرزین رضاییان شکوه تخت جمشید را به تصویر کشید . هر دو اثر وی مورد توجه محافل ایران شناسی و آکادمیک قرار گرفته است.

فیلم مستند هفت رخ فرخ ایران در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و بسیاری دیگر از دانشگاههای آمریکا به نمایش در آمده است.

ساخت این مستند فوق العاده از سال ۱۹۹۳ در کشورهایی چون فرانسه ، آلمان ، روسیه و ژاپن کار بر روی هفت رخ فرخ ایران آغاز شد که نشانی از خدمات ایرانیان به جهانیان در قالب یک فیلمی یک‌ساعته است.

در این اثر از هفتاد ایران شناس و شرق شناس استفاده شده است .

هفت رخ این مجموعه عبارت اند از : رخ اول : گهواره تمدن ، رخ دوم : مدیریت جهانی ، رخ سوم : چهارراه تمدن ها ، رخ چهارم : دوران طلایی ایران ، رخ پنجم : میناگری با کلمات ، رخ ششم : استوار چون سرو و رخ هفتم : باز آفرینی یک تمدن .


================================================================

شکوه تخت جمشید:
در این فیلم که در قالب یک سی دی عرضه میگردد . تمام جزییات این بنای تاریخی جزء به جزء از زبان پرفسور ریچارد فرای و پرفسور علیرضا شاپور شهبازی بیان شده و همچنین شمایی از گذشته تخت جمشید نیز به کمک فن آوری های نوین و خلاقیت باستان شناسان و مدارک تاریخی معتبر بازسازی شده است.

تخت جمشید ،مجموعه ای از کاخهای بسیار باشکوهی است که ساخت آنها در سال 512 قبل از میلاد آغاز شد واتمام آن 150 سال به طول انجامید. تخت جمشید در محوطة وسیعی واقع شده که از یک طرف به کوه رحمت و از طرف دیگر به مرودشت محدود است . این کاخهای عظیم سلطنتی در کنار شهر پارسه که یونانیان آن را پرپولیس خوانده اند ساخته شده است . ساختمان تخت جمشید در زمان داریوش اول در حدود 518 ق.م، آغاز شد. نخست صفه یاتختگاه بلندی را آماده کردند و روی آن تالار آپادانا و پله های اصلی و کاخ تچرا را ساختند. پس از داریوش، پسرش خشایارشا تالار هدیش را بنا نمود و طرح بنای تالار صد ستون را ریخت . اردشیر اول تالار صد ستون را تمام کرد . . اردشیر سوم ساختمان را آغاز کرد که ناتمام ماند.

تخت جمشید دارای سیستم حرارتی و تهویه بوده ، که فضاهای داخل آن را در زمستان گرم ودر تابستان خنک و معتدل می کرده است . دشت سرسبز مرودشت ، سقفهای بسیار بلند و فضاهای وسیع ، درهای گشاده و پنجرههای متعد د هوای تخت جمشید را در تابستان معتدل وخنک می ساخته و در زمستان دیوارهای خشتی و لایه های گچ که یک عایق حرارتی تشکیل می داده ، پردههای ارغوانی بلند و ضخیم که مانع نفوذ سرما به درون فضاها وتالارها می شده ، پوشش سقف نیز چوبی بوده که این امر در گرم شدن محیط تاثیر به سزایی داشته است .

تخت جمشید نیز دارای سیستم آب و فاضلاب بوده ، در تخت جمشید مجاری زیرزمینی آبرسانی و فاضلاب پیچ در پیچی کشف شده که به طول بیش از 2 کیلو متر می رسد .


تعداد دی وی دی : 2 عدد
قابل پخش بر روی پلیرهای خانگی
زبان : فارسی

برای مشاهده اطلاعات بیشتر یا سفارش آن به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://iran-haraj.com/?p=81
مستند هفت رخ فرخ ایران زمین - مستند شکوه تخت جمشید - پله های ساختمان - پله های ساختمان - پله های ساختمان - پله های ساختمان - پله های ساختمان - پله های ساختمان - پله های ساختمان


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: فروشگاه اینترنتی ایران حراج
ایمــیل:
تلفن:
09386520815
موقعیت: ایران
آدرس: http://iran-haraj.com/?p=81
قیمت: 2 دی وی دی : 3000 تومان
تاریخ ثبت آگهی:  یکشنبه 02 شهریور 1393
تاریخ انقضای آگهی:  جمعه 01 اسفند 1393
تاريخ بروز رساني:  یکشنبه 22 آذر 1394
بازديد: 79
 

ارسـال پيغـام
تماس بـا: فروشگاه اینترنتی ایران حراج
در مـورد: مستند هفت رخ فرخ ايران زمين + شکوه تخت جمشيد
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به ايميل
ارسال به صندوق پيامها

برو بالا
novintabligh.com